Wyniki wyborów 2023. Kto wygrał wybory w Polsce? Która partia będzie rządzić?

i

Autor: PAP/Leszek Szymański Wyniki wyborów 2023. Kto wygrał wybory w Polsce? Która partia będzie rządzić?

I po głosowaniu...

Wyniki wyborów 2023. Kto będzie rządzić Polską? Znamy wyniki! Co dalej?!

2023-10-17 9:53

15 października. Za nami wybory parlamentarne 2023. To właśnie w połowie października Polacy udali się do urn wyborczych, aby zagłosować w wyborach parlamentarnych (oraz wziąć ew. udział w referendum). Czy Prawo i Sprawiedliwość wywalczy trzecią kadencję, czy też Donald Tusk zapewni powrót do władzy Platformie Obywatelskiej? A może czeka nas bardziej sensacyjne rozstrzygnięcie? Już wszystko jasne. Wyniki wyborów 2023 mają mieć ogromne znaczenie dla przyszłości Polski, więc śledźcie z nami wszystkie wydarzenia z tym związane!

17 października

Wszystko jasne! Państwowa Komisja Wyborcza podała dane ze 100 proc. komisji! Wyniki są następujące:

  • PiS - 35,38 proc.
  • KO - 30,70 proc.
  • Trzecia Droga - 14,40 proc.
  • Nowa Lewica - 8,61 proc.
  • Konfederacja - 7,16 proc.
  • Bezpartyjni Samorządowcy - 1,86 proc

- Naturalnym kandydatem na premiera jest Donald Tusk i to on będzie w rozmowie z koalicjantami dobierał sobie współpracowników - powiedział w Polsat News poseł KO Marcin Kierwiński (KO). Komentując wynik wyborów powiedział, że KO, Nowa, Lewica i Trzecia Droga będą mogły stworzyć stabilny rząd, który będzie "mógł w Polsce przywrócić normalność i wypalić gorącym żelazem tę wszechogarniającą PiS-owską korupcję i złodziejstwo". Jego zdaniem, "kandydat na premiera jest jeden". - Wyborcy się wypowiedzieli (...) to ten z liderów partii opozycyjnych, który zgromadzi największy kapitał powinien być kandydatem na premiera i chyba nikt dzisiaj nie dyskutuje, że bez tej energii i determinacji Donalda Tuska zmiana nie byłaby możliwa - powiedział.

Wybory 2023: Donald Tusk premierem, Małgorzata Kidawa-Błońska lub ktoś z Lewicy marszałkiem Senatu, a resort obrony dla partii Trzecia Droga, bo tak chciał Szymon Hołownia. To jeden z wielu scenariuszy, jaki przewidywany jest, gdy partie opozycyjne uformują większość w rządzie. Kto kim zostanie? Jak pomiędzy partiami rozłożą się najważniejsze stanowiska? Ujawniono kulisy negocjacji po wyborach.

Choć wielu obserwatorów polskiej sceny politycznej oczekiwało, że w niedzielnych wyborach parlamentarnych dojdzie do starcia Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim, to ostatecznie musiało obejść się smakiem. O ile lider PO zdecydował się kandydować w stolicy, o tyle prezes PiS miał "strategicznie" uznać, że dla dobra swojego ugrupowania wystartuje tym razem wyjątkowo w Kielcach. Jaki wynik osiągnęli zatem panowie? Poznaliśmy odpowiedź! Więcej: Tyle głosów uzyskał Donald Tusk, a tyle Jarosław Kaczyński! Ogromna różnica, rekord!

Do takiego rozstrzygnięcia przyczynili się m.in. sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Powiedzieć, że mieszkańcy warszawskiego Żoliborza nie okazali się być specjalnie przychylni jego ugrupowaniu, to nie powiedzieć nic. Więcej TUTAJ.

- Oczywiście będziemy dążyć do tego, by powołać rząd, ale nie wiadomo, czy to się uda - mówił w poniedziałek Ryszard Terlecki, zapewniając przy tym, że jego ugrupowanie "spróbuje" to zrobić. Polityk nie ma jednak złudzeń, że jeśli władzę przejmie dotychczasowa opozycja, to premierem zostanie Donald Tusk. Przy okazji zdradził on, jak wyobraża sobie działanie swojego ugrupowania, jeśli to ono przejdzie do opozycji. Zobacz WIĘCEJ.

16 października

WAŻNE! Mamy już dane PKW po podliczeniu głosów z 90,13 proc. komisji: PiS - 36,39 proc., KO - 29,71 proc., Trzecia Droga - 14,48 proc., Nowa Lewica - 8,41 proc., Konfederacja - 7,22 proc., Bezpartyjni Samorządowcy - 1,87 proc.

Jak się okazuje, do takiego rozstrzygnięcia przyczynili się m.in. sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Powiedzieć, że mieszkańcy warszawskiego Żoliborza nie okazali się być specjalnie przychylni jego ugrupowaniu, to nie powiedzieć nic. Więcej: Cios w serce Kaczyńskiego! I to od sąsiadów! Druzgocące dane!

73,17 procent - tyle wyniosła frekwencja w wyborach parlamentarnych według ostatnich informacji z PKW na podstawie dotychczasowych danych z okręgów. Zagłosowało 12 582 249 osób z 17 195 296 uprawnionych w okręgach, z których spłynęły dane.

Zapraszamy do śledzenia z nami dzisiejszych wydarzeń w naszej relacji na żywo: Wybory parlamentarne 2023. PKW podaje dane z obwodów. Policzono prawie 2/3 wszystkich głosów. Rekordowa frekwencja [RELACJA NA ŻYWO 16.10.2023]

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos na temat wyborów i frekwencji. - Bardzo dziękuję rodakom, tym, którzy wczoraj poszli oddać głos. Wiem, że są osoby, które do późnych godzin czekały, by oddać głos. Każde wybory są testem na ile jesteśmy demokratycznym społeczeństwem (...) Pokazaliśmy, że odpowiedzialnie bierzemy sprawy w swoje ręce - mówił w Watykanie, gdzie obecnie przebywa. Jak dodał, na razie trzeba spokojnie czekać na wyniki, które jak ma nadzieję, PKW pod jutro koło południa. Duda dodał, że cieszy się, iż wybory przeszły spokojnie. - Demokracja w Polsce jest stabilna, cieszę się, że jest głos polskiego społeczeństwa - podkreślił prezydent Duda. I pogratulował tym, którzy zwyciężyli. 

Konfederacja nie odniosła wielkiego sukcesu w wyborach do parlamentu. Niemniej dojdzie do wymiany posłów tego ugrupowania. Nie ma pewności, czy Janusz Korwin-Mikke utrzyma mandat posła. Jest za to prawie pewne, że posłanką zostanie żona Krzysztofa Bosaka, Karina. Startowała w wyborach z drugiej pozycji na liście, a zdobyła więcej głosów od Korwin-Mikkego!

15 października. Wybory 2023 - pierwsze wyniki

Znamy już wyniki exit poll, które zostały podane tuż po zakończeniu głosowania o godz. 21:00. Tak się prezentują: 

Prawo i Sprawiedliwość - 36,8 procent głosów, w przeliczeniu na mandaty to: 200 mandatów. 

Koalicja Obywatelska - 31,6 procent głosów (mandaty: 163)

Trzecia Droga - 13 procent głosów (mandaty: 55). 

Lewica - 8,6 procent głosów (mandaty: 30)

Konfederacja -  6,2 procent głosów (mandaty: 12)

Bezpartyjni Samorządowcy nie przekroczyli progu wyborczego, zdobywając 2,4 procent głosów. 

Sondaż Ipsos: frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 72,9 proc., co jest wynikiem rekordowym.

13 października

Uprawnionych do głosowania jest 29 mln 91 tys. 533 wyborców; będą mogli oddać głos w jednym z 31 tys. 497 obwodów głosowania – podała w piątek Państwowa Komisja Wyborcza. PKW planuje podać oficjalne wyniki wyborów najpóźniej we wtorek przed południem.

Punktualnie o północy zaczyna się cisza wyborcza. Do tego czasu wszystkie sztaby wyborcze działają dziś na najwyższych obrotach. Politycy w terenie do ostatniej minuty będą przekonywać do siebie wyborców. Na finał Jarosław Kaczyński poprowadzi wiec PiS w Sandomierzu, a Donald Tusk przejedzie tego jednego dnia pięć województw, by zakończyć kampanię w domu - czyli w Sopocie. Wiemy również, jak inni czołowi polscy politycy spędzą dzisiejszy dzień!

Nasz najnowszy sondaż, w którym zadaliśmy m.in. najważniejsze teraz dla wszystkich pytanie: "Na kogo zagłosujesz w tych wyborach?", daje odpowiedź dającą do myślenia i partii rządzącej i opozycji. 35,81 procent respondentów odpowiedziało, że na Prawo i Sprawiedliwość, natomiast 31,38 zadeklarowało poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Na kolejnych miejscach znalazły się: Trzecia Droga (10,71 proc.), Lewica (10,48 proc.,) i Konfederacja (8,72 procent). Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli niecałe półtora procent i nie przekroczyliby progu wyborczego 5 proc. Taki wynik oznacza co prawda, że wybory wygrywa Prawo i Sprawiedliwość, ale nie jest w stanie stworzyć rządu. Większość parlamentarną zdobywa w tym układzie blok partii opozycyjnych i to on rządziliby po wyborach. 

36,7 proc. ankietowanych deklaruje głosowanie na Zjednoczoną Prawicę; 29,9 proc. - na Koalicję Obywatelską; a 10,1 proc. na Trzecią Drogę, poparcie dla Nowej Lewicy i Konfederacji deklaruje po 9,7 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl. Szacowana frekwencja to 63 proc.

Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Wydarzeń" Polsatu wynika, że do Sejmu wejdzie pięć ugrupowań, czyli: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Lewica, Trzecia Droga, Konfederacja, natomiast komitet Bezpartyjni Samorządowcy w sondażu nie przekroczył wymaganego progu wyborczego. Wyniki prezentują się następująco: PiS - 33,9 proc. (odnotował spadek z poprzednich 34,6 proc.), Koalicja Obywatelska - 27 proc. (odnotowała spadek z 27, 9 proc.), Lewica - 9,7 proc. (odnotowała spadek z 11,4 proc.), Trzecia Droga (koalicja PSL i Polski 2050) - 11 proc. (odnotowała wyraźny wzrost z 7,6 proc.), Konfederacja - 8,2 proc. (odnotowała wzrost z wyniku 7,7 proc.), Bezpartyjni Samorządowcy - 2,3 proc. (lekki wzrost z 1,8 proc.). W sondażu odpowiedź "inny komitet" wskazało 0,5 proc. głosujących. 7,5 proc. osób odpowiadających wskazało, że nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje w najbliższą niedzielę.

Jest rekord! Ponad 600 tysięcy Polaków zarejestrowało się w zagranicznych komisjach wyborczych, aby wziąć udział w wyborach parlamentarnych i referendum. W państwach Ameryki Łacińskiej, USA i Kanadzie głosowanie odbędzie się już w sobotę. Najwięcej chętnych go oddania głosu jest w Londynie, Berlinie i Monachium.

Politycy z każdej strony przekonują jak ważne będą nadchodzące wybory. Według sondaży ciągle możliwe jest zarówno zwycięstwo PIS, jak i przejęcie władzy przez opozycję, z Platformą Obywatelską na czele. A że działacze jednej i drugiej opcji nie mają do siebie zaufania, w niedzielę będą patrzeć sobie na ręce. Więcej: Armie Kaczyńskiego i Tuska przypilnują wyborów. Zebrali ponad 100 tysięcy osób!

Super Express postanowił sprawdzić, na którą z partii zagłosują kobiety, a na kogo mężczyźni. Mamy wyniki sondażu przeprowadzonego specjalnie dla nas przez Instytut Badań Pollster. Niektórzy mogą być zaskoczeni takimi wynikami. Zobacz: Na kogo zagłosują kobiety, a na kogo mężczyźni? Mamy sondaż!

Prof. Rafał Chwedoruk, politolog skomentował dane o frekwencji, z których wynika, że ta może sięgnąć nawet 68 proc., a frekwencja referendalna wg badań może wynieść 38 proc. - W przypadku wyborów parlamentarnych byłaby to bardzo wysoka frekwencja, natomiast jeśli chodzi o referendum to oznaczałoby to klęskę tej idei. Opozycja w tej sytuacji okazuje się, że trafiła ze swoim wezwaniem do niekorzystania z tego prawa głosu - ocenił politolog.

Nie było debaty między Donaldem Tuskiem, a Jarosławem Kaczyńskim. Za to wyborcy obu polityków starli się na argumenty na bazarze Wolumen w Warszawie! Co będzie z Polską i Polakami, jeżeli opozycja wygra wybory, a Donald Tusk zostanie premierem? Na takie pytanie odpowiadali uczestnicy ostatniej przed wyborami Debaty Polaków, czyli Komenterów Adama Federa w trybie wyborczym. To trzeba zobaczyć! Więcej: Wyborcy PiS PANICZNIE boją się rządów TUSKA! Polski NIE BĘDZIE. Platforma pozamiata PiS MIOTŁĄ!

Paweł Kukiz jest jedynką w Opolu na liście Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił w piątek w "Sednie Sprawy", partia Jarosława Kaczyńskiego wpisała do programu jego postulaty, dlatego liczy na ich realizację w przyszłej kadencji Sejmu. Co jednak jeżeli PiS nie będzie miał większości? Wtedy właśnie rola byłego muzyka może być szczególnie istotna. Tylko nam zdradza swoje polityczne plany.

Czym jest metoda D'Hondta? Jak bardzo ordynacja wyborcza zachęca do budowania sojuszy? Dlaczego metoda D'Hondta premiuje duże i silne partie? Na polityka.se.pl wyjaśnia to dr hab. Jarosław Flis, ekspert Fundacji Batorego.

Na ostatniej prostej przed wyborami TVP Info opublikowała fragment nagrania z rozmowy szefa NIK Mariana Banasia oraz warszawskiego mecenasa Marka Chmaja. Banaś mówi o "kontroli nad Konfederacją" i uniemożliwieniu jej powyborczej koalicji z PiS. W tym celu z list Konfederacji startuje syn prezesa Jakub Banaś. - Wiesz, bo tam były takie tendencje, że może być koalicja, a ja do tego nie dopuszczę - mówi Banaś na nagraniu. Wspomina się też o "koszyku prezentów na październik": - Ja będę działał do ostatniej chwili, bo mnie nie obowiązuje żadna cisza wyborcza - obiecuje prezes NIK. Więcej TUTAJ.

12 października

Sondaże ciągle nie pokazują jednoznacznego rozstrzygnięcia w nadchodzących wyborach. Do ostatnich godzin będzie więc trwała walka o każdy głos. PiS i Platforma jeszcze raz zarzucają sieci tam, gdzie mogą złowić najwięcej elektoratu. Zobacz: Ujawniamy tajne plany PiS i PO! Od powodzenia tej akcji może zależeć wynik wyborów 2023

- Chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych, a więc bez zmian w porównaniu z przeprowadzonym identyczną metodologią badaniem opublikowanym tydzień temu. Na Koalicję Obywatelską zamierza głosować 30 proc. badanych; to także wynik taki sam, jak w poprzedniej fali. 2 punkty procentowe zyskuje Lewica, która może liczyć na 11 proc. poparcia. Na Konfederację wskazało 9 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy. Trzecia Droga bez zmian - 8 proc., a więc wynik na granicy progu. Z kolei Bezpartyjni Samorządowcy mogą liczyć na 2 proc. poparcia - bez zmian - czytamy w nowym sondażu na portalu wPolityce.pl.

Tymczasem według sondażu IBRiS dla RMF FM i "Rzeczpospolitej" niedzielne wybory wygra Prawo i Sprawiedliwość, na które chce głosować 33,5 proc. ankietowanych. Koalicja Obywatelska może liczyć na 28 proc. głosów Polaków. Według sondażu w nowym Sejmie znajdą się także: Trzecia Droga (Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe), Lewica oraz Konfederacja. Na Trzecią Drogę chce głosować 10,9 proc. ankietowanych. Lewica może liczyć na 10,1 proc. głosów, a Konfederacja - na 9,2 proc. Bezpartyjni Samorządowcy mogą liczyć zaledwie na 0,9 proc. głosów. Coraz  mniejsza jest za to grupa niezdecydowanych. Zaledwie 7,1 proc. jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos.

Sondaże wskazują jednoznacznie, że wciąż jest spora grupa rodaków, którzy nie wiedzą, na kogo oddadzą swój głos. Pokerową zagrywkę na finisz kampanii przedstawiła wczoraj Telewizja Polska! To zdecydowanie nie spodoba się włodarzom stacji TVN. O co chodzi? Sprawdź TUTAJ.

Wybory już w nadchodzącą niedzielę, natomiast od soboty obowiązywać będzie już cisza wyborcza. Kandydującym nie pozostaje już zatem nic innego, jak odpalanie największych bomb przeciwko swoim przeciwnikom. Tym tropem poszedł sam Donald Tusk, który gościł w środowy wieczór u Bogdana Rymanowskiego w "Gościu Wydarzeń" Polsatu. W rozmowie lider PO odniósł się do rzekomych planów Jarosława Kaczyńskiego dotyczących wyjścia Polski z Unii Europejskiej i naprawdę wytoczył najcięższe możliwe oskarżenia. Tusk przekonywał, że dla lidera PiS "bycie w Unii Europejskiej jest trudnym do zniesienia ciężarem", o czym miał go niegdyś zapewniać "w cztery oczy".

Wiele razy księża byli krytykowani za jawne namawianie do głosowania na konkretną partię czy ujawnienie swoich sympatii politycznych. Mimo to, jak donoszą media, proboszcz parafii w Wielkim Garcu w województwie pomorskim nie kryje się z jawnym propagowaniem polityków PiS z ambony! - Gdy PiS wygra wybory, to i w przyszłości będą kolejne dotacje na dach kościoła – powiedział, cytowany przez gazeta.pl.

Piękna wiadomość na finiszu kampanii wyborczej! Krzysztof Bosak w trakcie programu Tłit w wp.pl przyznał, że wraz z żoną spodziewają się trzeciego dziecka! Na pytanie o program Konfederacji Krzysztof Bosak powiedział, że w uproszczeniu to zachęcać Polaków, by mieli jedno dziecko więcej. - To jak ja mam zachęcać Pana, by miał Pan jedno dziecko więcej, a pan mnie? - dopytywał prowadzący rozmowę Patryk Michalski. - Mnie nie trzeba zachęcać! Ja będę miał jedno dziecko więcej i to już niedługo - odparł Bosak z uśmiechem.

Posłanki Lewicy - Katarzyna Kotula (46 l.) z Zachodniego Pomorza i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (39 l.) z Dolnego Śląska w wyborach 2023 ubiegają się o mandaty poselskie z Gdynia i Gdańska. Aby być blisko swoich wyborców przeprowadziły się do Trójmiasta. Mieszkają w wynajętym małym mieszkaniu w Sopocie. Odwiedziliśmy je i mamy zdjęcia! Zobacz: Posłanki Lewicy zamieszkały razem! Mają ku temu ważny powód [ZDJĘCIA]

Tymczasem Minister Buda w trakcie kampanii ma czas biegać jedynie nocą. Mamy ZDJĘCIA z jego treningu w stolicy! Tak szlifuje on formę przed niedzielnymi wyborami!

Już teraz warto wiedzieć, jak głosować w wyborach parlamentarnych 2023, aby oddany głos był ważny. Dobrze też poznać ogólne zasady wyborów w Polsce i sposób glosowania w wyborach 2023. W naszym poradniku wyborczym tłumaczymy również, jak prawidłowo wrzucić kartę do urny, zachowując tajność głosowania, bo urny wyborcze w Polsce są przezroczyste. Zapoznaj się: Jak głosować w wyborach 2023? Dlaczego oddany głos może być nieważny? Zobacz poradnik wyborczy

11 października

Przypominamy - w wieczór wyborczy warto być z nami! Komentarze, opinie i analizy ekspertów w studiu. Wielkie emocje gwarantowane!

Zadzwoniliśmy do jasnowidza Jackowskiego, aby wypowiedział się dla nas o swoich wizjach dotyczących wyników niedzielnych wyborów! - PiS będzie miało zwycięstwo, skojarzyła mi się cyfra 9, być może chodzi tu o brakującą liczbę mandatów do rządzenia - mówił. To nie wszystko! Przeczytaj: Jasnowidz Jackowski przewiduje wynik wyborów do Sejmu. Tajemnicze rozmowy

Sprawdziliśmy co konkretnie obiecują poszczególne ugrupowania startujące w wyborach i jakie są rozbieżności w obietnicach wyborczych. Konkrety: To Tusk, Kaczyński i inni politycy obiecują emerytom! Kto da więcej?

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski wybory wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Chęć oddania głosu na partię rządzącą deklaruje 33,8 proc. ankietowanych. To wzrost o 1,5 pkt proc. Koalicja Obywatelska bez zmian na drugim miejscu z wynikiem 28,1 proc. poparcia. To o 1,7 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu. Za to na trzecim miejscu zmiana. Na podium wskoczyła Lewica, która odnotowała także największy wzrost poparcia, bo aż o 2,1 pkt proc. i uzyskała 10,2 proc. Trzecia Droga już w kolejnym sondażu traci. Tym razem o 2,7 pkt proc. głosów mniej. Chce na nią zagłosować 9,4 proc. ankietowanych, co oznacza, że przekroczyłaby próg wyborczy i jej przedstawiciele zasiedliby w ławach poselskich. Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja z poparciem 8,4 proc. To jednak w porównaniu z końcem września spadek o 0,6 pkt proc.

Tymczasem tydzień po Marszu Miliona Serc, Ipsos, na zlecenie TOK FM i OKO.press, przeprowadził badanie, na kogo Polacy zagłosowaliby w najbliższych wyborach parlamentarnych. Wynika z niego, że wybory wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 36 proc. ankietowanych. Jak prezentują się pozostałe wyniki? Zobacz: Nowy sondaż pokazuje, jakie poparcie ma PiS tuż przed wyborami! Jak zareaguje Kaczyński?

Debata wyborcza w Telewizji Publicznej przed wyborami 2023 wzbudziła potężne emocje. Kiedy Mateusz Morawiecki (55 l.) i Donald Tusk (66 l.) skupili się na wzajemnych atakach, pozostali uczestnicy wydarzenia prezentowali swój program i kradli show największym graczom. Ujawniamy kulisy tego wydarzenia i przypominamy najciekawsze momenty. Szczegóły TUTAJ.

Do wyborów zostało zaledwie kilka dni. Politycy robią wszystko, by jeszcze przekonać wyborców do swoich racji, ale jak się okazuje, Polacy mają swoje zdanie na temat wyborczych rozgrywek. Ponad 56 proc. Polaków uważa, że kończąca się kampania wyborcza nie jest uczciwa - wynika z sondażu IBRiS dla RMF FM i "Rzeczpospolitej".

Walka między partią rządzącą a opozycją jest zaciekła. Dlatego każdy najmniejszy ruch w sprawie wyborów jest dostrzegany. Niespodziewanie na świeczniku znalazł się Robert Lewandowski, który miał w mediach społecznościowych podać nagranie z Donaldem Tuskiem.

O tym trzeba pamiętać! Wszyscy, którzy chcieliby zmienić okręg wyborczy, z którego zagłosują, lub pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania w wyborach parlamentarnych mają na to czas tylko do 12 października, czyli do najbliższego czwartku.

Przypominamy, że przygotowaliśmy dla Was testy, które mają wskazywać, czy jesteś wyborcą danej partii. Wszystkie znajdziecie  na naszej stronie, lub wpisując w google frazę "QUIZ. Sprawdź, czy jesteś wyborcą... se.pl", np.: QUIZ. Sprawdź, czy jesteś wyborcą Konfederacji

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś wyborcą Prawa i Sprawiedliwości

Pytanie 1 z 10
Czy uważasz, że polski rząd powinien żądać reparacji wojennych od Niemiec, nawet za cenę ochłodzenia wzajemnych stosunków?

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś wyborcą Trzeciej Drogi!

Pytanie 1 z 10
Czy jesteś za przeprowadzeniem referendum w sprawie aborcji?
Najważniejsze wybory. Debata - Kompilacja (24.09.2023)
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają