Grzegorz Braun w sądzie bez maseczki

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS Grzegorz Braun w sądzie bez maseczki

Wybory w Rzeszowie. Grzegorz Braun – oświadczenie majątkowe

2021-06-02 10:26

Już 13 czerwca Rzeszów wybierze następcę wieloletniego prezydenta Tadeusza Ferenca, który 9 lutego nieoczekiwanie zrezygnował z funkcji. Jednym z kandydatów na prezydenta miasta jest kontrowersyjny poseł Konferedacji – Grzegorz Braun. Czy monarchista, który w tegorocznym oświadczeniu majątkowym mianuje się jako "poseł na Sejm RP i prezes partii Konfederacja Korony Polskiej - rzeczywiście ma majątek godny lorda?

Okazuje się, że Braun to arystokrata bez ziemi, domu ani mieszkania. W jego oświadczeniu majątkowym nie ma żadnej wzmianki o nieruchomościach, w których przetrzymuje kolekcję książek o wartości powyżej 10 tys. złotych (o tych książkach, jako jedynym mieniu o wartości ruchomej przekraczającym 10 tys. zł już pisze, jednak bez podania ich konkretnej wartości). Ale od początku. 

Grzegorz Braun - majątek początek kadencji

W październiku 2019 roku Braun składa swoje pierwsze oświadczenie jako poseł RP i deklaruje, że cały jego majątek to 11 000 złotych oraz 24 dolary amerykańskie (warte wówczas 91,69 zł). W oświadczeniu Brauna z października 2019 r. wyczytamy, że był członkiem rady fundacji Osuchowa oraz zasiadał w radzie fundatorów Fundacji Pobudka. W roku podatkowym 2018, z tytułu praw autorskich, umów i tantiemów, Braun zarobił 69 634,46 złotych (czyli średnio 5802,87 zł miesięcznie). Braum przyznał się również, że w roku podatkowym 2019 „czerpie dochody z reklam w sieci internetowej (umieszczanych przez nadawcę YouTube)”. 

Grzegorz Braun - oświadczenie majątkowe 2020

W oświadczeniu majątkowym za rok 2019 Grzegorz Braun deklaruje, że z tytułu tantiem autorskich, umów i reklam z serwisu YouTube osiągnął dochód 101 957,10 zł (średnia za miesiąc podskoczyła niemal o 3 tys. złotych do 8 496,42 zł na miesiąc). Mimo napływu pieniędzy, Braun nadal nie decyduje się ani na żaden kredyt, ani żadne mieszkanie. Rok 2019 kończy z 3 308,13 polskimi złotymi i 10 dolarami amerykańskimi (36,51 PLN). 

Grzegorz Braun - oświadczenie majątkowe 2021

W 2020 roku sytuacja materialna Brauna znacznie poprawiła się. W ciągu roku z tytułu praw autorskich, umów i tantiem autorskich oraz reklam w sieci internetowej, kandydat na prezydenta Rzeszowa osiąga dochód 115 171,86 zł, co daje już niebagatelną sumę 9 597,65 zł miesięcznie. W oświadczeniu podpisanym przez Brauna dnia 26 kwietnia 2021 r., poseł Konfederacji deklaruje posiadanie środków w postaci 4 576 PLN oraz 12 dolarów i 77 centów USA (ok. 46,61 ). Kolejna zmiana dotyczy pełnionych funkcji w fundacjach i stowarzyszeniach. Braun przestał widnieć jako członek rady fundacji Pobudka (choć nadal występuje w social mediach fundacji). 

Fragment oświadczenia majątkowego Grzegorza Brauna

i

Autor: CIS Fragment oświadczenia majątkowego Grzegorza Brauna

Braun - oświadczenie majątkowe YouTubera

Braun zaznacza, że reklamy z których czerpie dochód "umieszczane są przez nadawcę jego programów autorskich YouTube".

Jakie to są treści i o jakich kwotach możemy mówić? Raczej nieznacznych. Otóż najpopularniejszy materiał na kanale Grzegorza Brauna - odpowiedź na Hot16Challenge, w którym udział wziął także Andrzej Duda - ma do dziś jedynie 1 079 047 wyświetleń. Za treści tego typu w Polsce YouTube ustawia taryfę wynoszącą 0,50 USD za 1000 wyświetleń. Oznacza to, że za swój najsłynniejszy materiał zarobiłby od amerykańskiej platformy ok. 539,50 USD, czyli 1 969,04 zł brutto, od których trzeba doliczyć podatki.

Grzegorz Braun - inne przychody

Grzegorz Braun jest przede wszystkim autorem licznych książek opublikowanych przez m.in. wydawnictwa 3S Media, Fronda, IZI Books oraz Prohibita, za które otrzymuje tantiemy (ostatnią książka, którą napisał Braun, "Nowa normalność" dotyczy koronawirusa i została wydana w ubiegłym roku nakładem 3S Media). 

Koniecznie zapoznaj się z dokładnym życiorysem Grzegorza Brauna, który PRZECZYTACIE KLIKAJĄC TUTAJ.

Wybory w Rzeszowie. Kim jest Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta miasta? Wykształcenie, rodzina, kariera, program wyborczy

Politycy zachęcają do szczepień i apelują do Brauna i Korwin-Mikkego