Wybory w Rzeszowie zorganizowano po tym, gdy dotychczasowy prezydent Tadeusz Ferenc, zrezygnował ze stanowiska. Zgodnie z kodeksem wyborczym, premier wyznaczył datę przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa. Pierwotnie mieszkańcy miasta mieli pójść do urn 9 maja, ale ze względu na epidemię koronawirusa, szef rządu zdecydował się je przełożyć na 13 czerwca. Jednym z polityków, który rywalizuje o zwycięstwo w wyborach w Rzeszowie, jest wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł. Polityk może liczyć na poparcie ze strony Solidarnej Polski, Porozumienia oraz Kukiz 15'. - Będę kandydował w wyborach na prezydenta Rzeszowa jako kandydat obywatelski, bezpartyjny i apolityczny - mówił o swoim starcie w wyborach w Rzeszowie Marcin Warchoł. Niezależnego kandydata poparł ustępujący prezydent Tadeusz Ferenc.
Marcin Warchoł - wykształcenie, kariera zawodowa
Marcin Warchoł jest z wykształcenia prawnikiem. W 2009 roku uzyskał doktorat na Uniwersytecie Warszawskim. Dziewięć lat później uzyskał stopień doktora habilitowanego po napisaniu pracy "Ciężar dowodu w procesie karnym. Studium prawnoporównawcze". W latach 2015-2019 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Od 2019 roku jest sekretarzem stanu w tamtejszym ministerstwie. Zna trzy języki obce - włoski, angielski oraz niemiecki.
Marcin Warchoł - program wyborczy dla Rzeszowa
Marcin Warchoł przedstawił kompleksowy program wyborczy dla Rzeszowa. Polityk obiecał m.in. jeden bilet komunikacji na wszystkie środki transportu, modernizację linii autobusowych, specjalne miejsca dla rowerów. Mieszkańcy mogliby również liczyć na budowę żłobków, przedszkoli, program dla studentów zachęcający do uczenia się i zamieszkania po studiach w Rzeszowie "Tu studiujesz, tu pracujesz". Ponadto Marcin Warchoł obiecuje specjalne programy dla seniorów oraz kilka dużych inwestycji - obwodnicę Rzeszowa oraz połączenie dworców PKP, MPK oraz PKS.
Marcin Warchoł - rodzina
Marcin Warchoł jest żonaty z Joanną. Małżeństwo ma trójkę dzieci: Kornelię, Klarę i Ksawerego.