Zapraszamy do oglądania

Donald Tusk nowym premierem! Wiadomo, kiedy zaprzysiężenie nowego rządu. Jest termin [RELACJA NA ŻYWO 11.12.2023]

2023-12-11 21:09

O 10:00 w poniedziałek 11 grudnia rozpoczęły się obrady Sejmu, podczas których swoje expose wygłosił premier Mateusz Morawiecki. To była jego ostatnia szansa, by przekonać polityków do poparcia PiS-u, szanse na taką ewentualność wydają się jednak niskie. Tak też się stało: rząd Morawieckiego nie otrzymał wotum zaufania, natomiast nowym premierem został Donald Tusk. W Sejmie wiele się dzieje!

W Sejmie 11 grudnia bez wątpienia uwaga wszystkich będzie skupiona na Mateuszu Morawieckim, który o godzinie 10:00 wygłosił swoje expose, w którym podsumował osiem lat rządów PiS-u i wskazał kierunek zmian w państwie na kolejne miesiące i lata. Następnie posłowie dyskutowali po expose, a około godziny 16:00 odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu. 

Rząd Mateusza Morawieckiego nie dostał wotum zaufania, dlatego też Sejm przedstawił swojego kandydata na premiera, którym będzie lider PO Donald Tusk, a w godzinach 16:30-18:45 kandydatura była dyskutowana. Już wszystko jasne: to Donald Tusk został wybrany przez Sejm na premiera. Za kandydaturą Tuska było 248 posłów, przeciw 201, nikt się nie wstrzymał.

Listen on Spreaker.