Piotr Zgorzelski: To walka gangów politycznych w pokłóconej prawicy

i

Autor: SEDNOSPRAWY/ RADIO PLUS Piotr Zgorzelski: To walka gangów politycznych w pokłóconej prawicy

Niesnaski na opozycji

Piotr Zgorzelski ostro do Izabeli Leszczyny. "Ta wypowiedź wyczerpuje katalog przebłysków geniuszu"

2022-10-20 11:05

Opozycja wyszła w ostatnich dniach z pomysłem przeprowadzenia konstruktywnego wotum nieufności. Proces ten polega na głosowaniu nad wotum przy jednoczesnym zaproponowaniu nowego premiera. Izabela Leszczyna (60 l.) pytana o kandydaturę Władysława Kosiniaka-Kamysza (41 l.) odpowiedziała tak, że odgryzł się jej Piotr Zgorzelski (59 l.) z PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz propozycją opozycji na lidera nowego rządu, który miałby się wyłonić po konstruktywnym wotum nieufności? O kandydaturę szefa ludowców pytana była Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej, która jednak nie ma dobrego zdania na temat tego pomysłu.

Izabela Leszczyna o PSL: "Partia, która nie wiadomo, czy wejdzie od Sejmu"

Pytana na antenie TVN24 na temat roli prezesa ludowców, jako szefa nowego rządu, Izabela Leszczyna mówiła nieprzychylnie. Jej zdaniem PSL ma problemy z poparciem, które cieniem kładą się na możliwości przejęcia przez Władysława Kosiniaka-Kamysza roli szefa rządu.

Dlaczego Kosiniak-Kamysz? Partia, która nie wiadomo czy wejdzie do Sejmu, jej lider ma zostać premierem? Naprawdę chce mi pan powiedzieć, że będzie miał taki autorytet rzeczywisty i taką siłę, żeby przeprowadzić te trudne rzeczy? - powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Piotr Zgorzelski nie zostawił suchej nitki. Polityk stanowczo odpowiedział posłance

Litości dla posłanki Izabeli Leszczyny nie miał wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jego zdaniem kandydatura Władysława Kosiniaka-Kamysza to dobry pomysł. Co więcej, polityk pozwolił sobie na przytyk wobec posłanki Leszczyny, która swojego czasu proponowała oddanie Donbasu Kremlowi.

Jeszcze niedawno pani poseł proponowała oddać Donbas Putinowi, włączyć NATO do wojny na Ukrainie, więc może ta wypowiedź wyczerpuje katalog przebłysków geniuszu tej pani - podsumował Piotr Zgorzelski.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak całuje Jarosław Kaczyński (73 l.)

Sonda
Czy chcesz, żeby Prawo i Sprawiedliwość rządziło trzecią kadencję?
A.M.ŻUKOWSKA: PIS CHCE UTRZEĆ NOSA PIĘCIU, DZIESIĘCIU SĘDZIOM