Sejm przyjął tzw. Lex Czarnek! Odrzucono wniosek o wotum nieufności wobec Bortniczuka

i

Autor: Marcin Wziontek/SE

WAŻNE OBRADY

OSTRO w Sejmie! Janusz Kowalski grzmi do opozycji: Nie wygracie wyborów!

2022-10-20 10:22

Sejm, wznowił w czwartek (20 października) obrady. Sejm ma się zająć dwoma pilnymi rządowymi projektami ustaw: w sprawie dystrybucji węgla przez samorządy oraz o maksymalnych cenach energii dla małych i średnich firm, samorządów i podmiotów wrażliwych. Jednak już od początku obrad zrobiło się gorąco. Relacja z Sejmu.

W Sejmie dystrybucji węgla przez samorządy

Projekt ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe został przyjęty w ubiegły piątek przez rząd. Zakłada on, że gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od importerów po 1,5 tys. zł za tonę, by następnie sprzedawać go mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Po uwzględnieniu dodatku węglowego, który wynosi 3 tys. zł, efektywna cena węgla za 1 tonę wyniesie dla mieszkańców 1 tys. zł. Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali do gminy wniosek o zakup preferencyjny. Rozwiązanie będzie dostępne dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego.

Posłowie mają także przeprowadzić drugie czytanie rządowego projektu ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. Projekt skierowany do Sejmu w ostatni piątek wprowadza mechanizm ceny maksymalnej stosowanej w rozliczeniach z uprawnionymi odbiorcami. Projekt ten przewiduje, że małe i średnie firmy, a także m.in. szkoły i szpitale zapłacą maksymalnie 785 zł za MWh, a klienci indywidualni po przekroczeniu limitów - 693 zł za MWh.

Relacja z Sejmu

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

10:14

Borys Budka nawiązując do sprawy afery taśmowej: -  To putinowskie metody działania w sprawie opozycji - grzmi

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Włodzimierz Cimoszewicz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany