Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS, PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Najnowszy sondaż. Kaczyński może otwierać szampana! Złe wieści dla Tuska

Nie mają litości dla Tuska!

Ale w szeregach władzy radocha! Kpią z afery taśmowej na całego

2022-10-20 10:01

Politycy PiS nie szczędzą komentarzy ani żartów po ujawnieniu zeznań Marcina W. związanego z głośną aferą taśmową! Wielu z nich zamieszcza na swoich profilach na Twitterze śmieszne obrazki z Donaldem Tuskiem czy o prostu ostro wypowiada się na temat całej sytuacji. Przedstawiamy najciekawsze komentarze!

Wszystko zaczęło się tuż po tym, jak 19 października 2022 roku Prokuratura Krajowa upubliczniła zeznania Marcina W., podczas których mówił o 600 tysiącach euro łapówki, którą miał przyjąć ówczesny rząd. Pieniądze zaś miał odebrać syn lidera PO Donalda Tuska, Michał Tusk. Na reakcje ze strony polityków PiS  i Solidarnej Polski nie trzeba było długo czekać! Wszyscy są zgodni co o jednego: krytykują i wyśmiewają byłego premiera Donalda Tuska. Na przykład europoseł Patryk Jaki zamieścił zdjęcie Donalda Tuska siedzącego na kanapie i patrzącego w telewizor, na ekranie którego widać osobę trzymającą reklamówkę z Biedronki (w której rzekomo miały być przekazane pieniądze). Jacek Ozdoba, rzecznik Solidarnej Polski, pokazał fotomontaż, na którym Donald Tusk trzyma swojego syna na rękach, a ten z kolei ma w ręce wspomnianą reklamówkę z dyskontu. Jan Kanthak z kolei napisał „Reklamówka wyparła koperty. Taki mamy klimat”, nawiązując do organizacji wyborów kopertowych z 2020 roku. Z kolei wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski pokazał zdjęcie z policyjnego zajęcia sprzętu „Głosu Naszego Błonia”, która miała ujawnić kompromitujące burmistrza taśmy, z podpisem: „Nieznane zdjęcie Rosjan wykradających taśmy z Sowy i Przyjaciół. Orędownik wolnych mediów Tusk o niczym nie wiedział”.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK LUDZIE ZAREAGOWALI NA DONALDA TUSKA W SKLEPIE

Sonda
Czy upublicznienie zeznań Marcina W. zmieniło Twoje zdanie o Donaldzie Tusku?
A.M.ŻUKOWSKA: PIS CHCE UTRZEĆ NOSA PIĘCIU, DZIESIĘCIU SĘDZIOM