Zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim

i

Autor: youtube Zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim ma być bardzo podobna do tej z Białorusią (fot.)

Granica z Rosją

Zapora na granicy z Rosją. Większość Polaków jest za

2022-11-13 20:46

Jak wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski aż 65,2 proc. Polaków uważa, że właściwym pomysłem jest budowa zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim. Nie brakuje jednak osób, które uważają to za zły pomysł. Aż 22,8 proc. badanych oceniło projekt negatywnie. Tymczasem decyzja już praktycznie zapadła, budowę zapory ogłosił szef MON Mariusz Błaszczak.

Polacy popierają budowę zapory na granicy z Rosją

W sondażu dla WP 29,1 proc. badanych stwierdziło, że "zdecydowanie pozytywnie" ocenia budowę zapory między Polską, a obwodem kaliningradzkim, a 36,1 proc. oceniło pomysł "raczej pozytywnie". Łącznie 65,2 proc. poparło powstanie ogrodzenia.

Z kolei 11 proc. stwierdziło, że ocenia decyzję o budowie zapory "zdecydowanie negatywnie", a "raczej negatywnie 11,8 proc.". Łącznie 22,8 proc. było przeciw. 12 proc. badanych nie miało zdania i zaznaczyło odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Jak zauważa WP decyzję o budowie zapory pozytywnie w woj. warmińsko-mazurskim oceniali wyborcy PiS, a dokładniej 99 proc. Co ciekawe, aż 48 proc. niegłosujących na Zjednoczoną Prawicę również poparło ogrodzenie granicy z obwodem kaliningradzkim.

Sondaż przeprowadzono 4 i 5 listopada badając po połowie uczestniczących metodami CAWI - badania ankietowego on-line i CATI - wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego. WP nie podała liczebności próby (liczby uczestników sondażu).

Decyzja już zapadła. Obecnie powstaje tymczasowa zapora na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim

Decyzja o budowie zapory została ogłoszona na początku listopada przez ministra obrony Marcina Błaszczaka. Zapora powstanie ze zwojów concertiny i ma mieć wysokość 2,5 metra i szerokość 3 metrów. 

2 listopada rozpoczęła się budowa tymczasowej zapory przy miejscowości Wisztyniec. W ogrodzeniu znajdą się urządzenia pozwalające na elektroniczny dozór oraz drut żyletkowy. Decyzja zapadła po informacji, że lotnisko w obwodzie kaliningradzkim zostało otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, co budzi obawy o kolejny atak hybrydowy.

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Sonda
Czy zapora przy obwodzie kaliningradzkim jest potrzebna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany