Mariusz Błaszczak: Organizuję pracę inaczej niż minister Macierewicz

i

Autor: Piotr Molecki/East News Mariusz Błaszczak: Organizuję pracę inaczej niż minister Macierewicz

Nagła decyzja!

Rusza budowa zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim! Szef MON mówi o bezpieczeństwie Polski

2022-11-02 8:48

- Podjąłem decyzję o budowie tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim, już dziś rozpoczną się prace - poinformował w środę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak poinformował na środowej konferencji prasowej, że w związku z uruchomieniem lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej do Kaliningradu zdecydował o podjęciu działań, które wzmocnią bezpieczeństwo na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim "poprzez uszczelnienie tej granicy".

- W związku z tym już dziś rozpoczną się prace podjęte przez saperów żołnierzy Wojska Polskiego w sprawie zbudowania tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim - poinformował Błaszczak. Jak dodał, decyzja że będzie to robić właśnie MON zapadła podczas posiedzenia Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych Rady Ministrów.

Jak będzie wyglądać nowa zapora?

- Zapora będzie składała się z trzech szeregów drutu ostrzowego, który to drut jest wykorzystywany przez wojsko na całym świecie" - poinformował wicepremier. Zaznaczył, że będzie to taka sama zapora jak na granicy polsko-białoruskiej, o wysokości 2,5 metra, szerokości 3 metrów. "Od polskiej strony będzie także postawione ogrodzenie, które ochroni zwierzęta - powiedział Błaszczak.

Sonda
Czy zapora przy obwodzie kaliningradzkim jest potrzebna?
gen. Mirosław Różański: Trzeba pogratulować polskim służbom. Błaszczak mówi jak internetowy troll