Janina Ochojska

i

Autor: PAP/Marcin Obara; Artur Szczepanski/Reporter Janina Ochojska

Europosłanka nie wytrzymała

Zapora z obwodem kaliningradzkim. Janina Ochojska uderza w Mariusza Błaszczaka. "Jest pan pozbawiony rozumu?"

2022-11-02 15:05

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał informację o tym, że podjął decyzję o budowie zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim. Działania szefa MON nie przypadły do gustu europosłance Janinie Ochojskiej, która w gorzkich słowach odniosła się do przedsięwzięcia.

Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak przekazał podczas konferencji prasowej, że w związku z uruchomieniem lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej do Kaliningradu zdecydował o podjęciu działań, które wzmocnią bezpieczeństwo na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim "poprzez uszczelnienie tej granicy". - W związku z tym już dziś rozpoczną się prace podjęte przez saperów żołnierzy Wojska Polskiego w sprawie zbudowania tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim - powiedział Błaszczak. 

Decyzja Mariusza Błaszczaka nie przypadła do gustu eurodeputowanej Janinie Ochojskiej, która krytycznie odniosła się do sprawy za pośrednictwem Twittera. "Czy Pan i rząd pisorgpl zostaliście pozbawieni rozumu? Wydaliście 1,6 mld zł na „zaporę” na granicy PL-BY po to żeby mieć furtki do dalszego łamania prawa, na pushbacki a teraz chcecie zbudować następną? Przestrzegajcie prawa i procedur. To tańsze i skuteczniejsze. @GrupaGranica" - napisała na Twitterze Ochojska nie kryjąc oburzenia. 

Rusza budowa zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim! Szef MON mówi o bezpieczeństwie Polski

Zapora na granicy z Białorusią gotowa. To największa inwestycja w historii Straży Granicznej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany