Wojna w Ukrainie

i

Autor: AP PHOTO/EFREM LUKATSKY

Ile jeszcze potrwa wojna w Ukrainie?

Wojna w Ukrainie zmierza ku końcowi?! Szef ukraińskiego wywiadu podał ostateczny termin

2022-10-19 13:32

Szef ukraińskiego wywiadu (HUR) zdobył się na odważne wyznanie dotyczące terminu zakończenia wojny. Zdaniem Kyryło Budanowa klęska Rosjan jest nieunikniona, a wojna zmierza ku zakończeniu. Zdaniem szefa HUR koniec konfliktu nastąpi w 2023 roku i podaje, jak będzie wyglądało zamykanie tego rozdziału historii.

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy nie kryje optymizmu. Jego zdaniem nie tylko Rosja zmierza ku nieuchronnej porażce, jak i odważnie wskazuje on termin zakończenia wojny w Ukrainie. Kyryło Budanow wskazuje, że wojna wyraźnie zacznie się kończyć wiosną, a całkowicie przejdzie do historii do lata 2023 roku.

Koniec wojny w Ukrainie do lata 2023 roku. Konflikt zakończy upadek Rosji

- Pod koniec wiosny wszystko powinno się zakończyć. Do lata powinno być po wszystkim. Klęska Rosji jest nieunikniona. Nie da się jej zapobiec. Doprowadzi ona do zniszczenia Rosji - oświadczył Budanow.

Szef wywiadu wojskowego Ukrainy nie poprzestał na samych fanfarach. Ujawnił, że Ukraina będzie miała do końca roku jeszcze parę sukcesów. - Do końca roku poczynimy znaczne postępy. To będą znaczące zwycięstwa. Wkrótce to zobaczyciezapowiedział enigmatycznie Kyryło Budanow. Choć nie odnosił się bezpośrednio do konkretów, mówił z nadzieją o południowej części kraju, a dokładniej o obwodzie chersońskim.

Czeka nas bitwa o Chersoń? Rosjanie prowadzą ewakuację, a wojska Ukrainy są coraz bliżej

Faktycznie, dużo dzieje się w okręgu chersońskim. Chersoń to jedyne miasto obwodowe, jakie od początku wojny 24 lutego udało się Rosji podbić. Teraz jednak prowadzona jest z niego ewakuacja w obawie przed bitwą o miasto, do jakiej ma dojść w najbliższych dniach ze względu na zbliżające się wojska ukraińskie.

Zdaniem szefa HUR przegrana w wojnie z Ukrainą doprowadzi do potężnych perturbacji w Rosji. - Rozpocznie się bardzo poważny proces polityczny, związany ze zmianami w obecnej Federacji Rosyjskiej - oświadczył Budanow. Co więcej, szef wywiadu ocenił, że Rosjanie nie zdecydują się wykorzystać broni atomowej, bo ta w zasadzie tylko przyspieszy ich przegraną. - Teoretycznie mogą to zrobić, ale to by tylko przyspieszyło rozpad Federacji Rosyjskiej, i oni to wiedzą i doskonale rozumieją. Nie są tak głupi, jak byśmy chcieli - podsumował Budanow.

Poniżej galeria dotycząca domniemanego zamachu na Władimira Putina (72 l.)

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ: Płk Laskowski ocenia strategię Rosji