Armatohaubica KRAB

i

Autor: Polska Grupa Zbrojeniowa/materiały prasowe Armatohaubica KRAB

Polska broń w amerykańskiej telewizji

Ukraińscy żołnierze mówili w CNN o polskich Krabach. Nie mogło być lepszej reklamy

2022-08-12 10:05

Polskie Kraby służą w Ukrainie nie od wczoraj. Żołnierze, którzy odpierają natarcie okupantów rosyjskich, bardzo sobie je chwalą. Dali temu dowód w materiale słynnej amerykańskiej telewizji CNN. W reportażu autorstwa Nica Robertsona (60 l.) Ukraińcy zrobili niezrównaną reklamę polskiej zbrojeniówce.

CNN wyemitowało reportaż Nica Robertsona pod tytułem "Żołnierze walczący z Rosjanami mają nową broń. Zobacz, co potrafi". Jedne z pierwszych słów, jakie padają w materiale, przekonują, że "ukraińscy żołnierze uwielbiają swój nowy polski system artyleryjski Krab". Dalej jest tylko więcej superlatyw.

Ukraińscy żołnierze wprost zauroczeni polską bronią

Armatohaubica samobieżna Krab to jedna z tych broni, jaką Polska zdecydowała się podarować Ukrainie do walki z rosyjskim okupantem. Okazuje się, że był to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Kraby świetnie sprawdzają się na froncie wojny, nierzadko decydując o losach bitew.

Jest zaawansowany technologicznie, sterowany przez system GPS i bezpieczniejszy niż stary zestaw z czasów sowieckich - słyszymy w nagraniu CNN. W wideo pokazano nawet Kraby w akcji, gdy z pozycji w Kramatorsku Krabami ostrzeliwano oddalonego o 30 km dalej wroga. Sprawnie przeprowadzona akcja trwa ledwie kilka minut. - 40-tonowa polska bestia w warunkach bojowych - podsumował na wideo Nic Robertson.

Polskie Kraby robią furorę w Ukrainie. Dziennikarz CNN wspomniał tylko jeden problem

Co najczęściej chwalą Ukraińcy w polskich Krabach? Mówią przede wszystkim o nowoczesnych rozwiązaniach i wysokiej precyzji broni. Armatohaubica samobieżna ma również "przyjazny dla użytkownika" system prowadzenia ognia Topaz. - One są dużo lepsze od tego, co mieliśmy wcześniej. Sprzęt mobilny, szybko zabiera nas z niebezpieczeństwa po ostrzale - komentował Kraby żołnierz o imieniu Wasyl.

Jednak w materiale pojawiła się również wstawka dotycząca jednego problemu, jaki Ukraińcy mają z Krabami. Mowa o brakach w amunicji, co podkreślił Amerykanin w nagraniu. To nie jest odosobnione zdanie. W ostatnim czasie wśród ekspertów coraz częściej słychać, że to właśnie amunicja jest obecnie najbardziej potrzebnym wyposażeniem dla ukraińskiej armii.

18 Krabów dla Kijowa. Ukraińcy zakochali się w polskiej broni, zamówili więcej

Przypomnijmy, że Polska podarowała Ukrainie 18 Krabów. Wysoka skuteczność broni zachęciła naszych wschodnich sąsiadów do postawienia na ten sprzęt. Kijów w efekcie zamówił jeszcze 56 tego typu maszyn.

Poniżej galeria ze zdjęciami naszej redakcyjnej koleżanki, która spędziła z polskimi żołnierzami tydzień na poligonie

Gen. Skrzypczak ujawnia czy Rosja ma szanse wygrać wojnę z Ukrainą. Kluczowy warunek dla Polski
Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina finalnie pobije Rosję i wygra wojnę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają