Sejm przyjął tzw. Lex Czarnek! Odrzucono wniosek o wotum nieufności wobec Bortniczuka

i

Autor: Marcin Wziontek/SE

Sondaż: 73 proc. Polaków chce głosować

Sondaż poparcia: PiS na pierwszym miejscu. Opozycja traci punkty

2022-10-14 15:38

Najnowszy sondaż poparcia przeprowadzony przez CBOS wskazuje, że to Prawo i Sprawiedliwość ma powody do radości. Nie tylko w badaniu sondażowni partia rządząca lideruje, ale także zachowuje swój wynik z poprzedniego zestawienia. Czego nie można natomiast powiedzieć o formacjach opozycyjnych.

PiS - Zjednoczona Prawica w najnowszym badaniu Centrum Badania Opinii Społecznej przewodzi w rankingu z wynikiem 30 proc. poparcia. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, która w przeciwieństwie do partii rządzącej, w stosunku do ostatniego badania zanotowała spadek - z 21 proc. obecnie znajduje się na pułapie 18 proc. głosów.

Sondaż CBOS: PiS pierwsze, potem Koalicja Obywatelska i Polska 2050 pod progiem 10 proc.

Miejsce trzecie to Polska 2050 Szymona Hołowni, która notuje tym razem 9 proc. poparcia. Podobnie jak w wypadku Koalicji Obywatelskiej jest to spadek w notowaniach. Formacja ta ostatnio miała bowiem 10 proc. poparcia.

Lewica z poparciem na poziomie 6 proc. sytuuje się poza podium. Ugrupowanie zachowało jednak pulę głosów, jaką wykazano w badaniu we wrześniu. Wzrost względem ostatniego badania natomiast odnotowała Konfederacja, wskakując przez próg wyborczy z 4 proc. na 5 proc. głosów.

Daleko pod progiem wyborczym znaleźli się natomiast ludowcy. Formacja Władysława Kosiniaka-Kamysza (41 l.) uzyskała w badaniu jedynie 2 proc. głosów. Jeszcze gorzej poradziła sobie formacja Kukiz'15, notując 1 proc., co oznacza wynik na granicy błędu statystycznego.

Co czwarty Polak nie wie, na kogo głosować. Ale do wyborów chce iść 3 na 4

Należy podkreślić, że względem ostatniego badania CBOS wzrosła grupa osób, które nie wiedzą, na kogo zagłosować. To już 23 proc. osób i oznacza wzrost o 3 pkt. proc. względem września. Mniej Polaków też niż we wrześniu, chce głosować w wyborach. CBOS odnotował spadek o 2 pkt. proc., co nie zmienia jednak faktu, że odsetek chętnych do głosowania 73 proc. uprawnionych to wciąż niemała liczba.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 3-13 października na grupie 1041 Polaków za pomocą trzech metod - CAPI, CATI i CAWI.

Poniżej galeria, w której zobaczycie, jak prezes PiS próbował powiedzieć żart, ale nie wyszło

Sonda
Na którego polityka zagłosowałbyś dziś, gdyby znów spotkali się w wyborach?
Polacy wpadli w SZAŁ! Chcą WSADZIĆ polityków do WIĘZIENIA! | Komentery