areszt policja

i

Autor: KWP Olsztyn Miał w bmw prawie 3 gramy marihuany i jechał nim bez prawka

Wielomilionowe wyłudzenia z PFRON i ZUS

Prokuratura chce aresztu dla Tomasza Misiaka i Macieja Wituckiego. Decyzja ma zapaść jeszcze dzisiaj

2022-10-14 12:08

W związku z wielomilionowymi wyłudzeniami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zatrzymano cztery osoby. Wśród nich jest były senator z ramienia PO, Tomasz Misiak (49 l.) oraz prezydent konfederacji Lewiatan Maciej Witucki (55 l.). Ci decyzję o areszcie mają usłyszeć jeszcze w piątek.

Są już wnioski o areszt złożone przez prokuraturę w sprawie czterech członków władz spółki Work Service. Ci zatrzymani zostali w środę w trakcie wspólnej akcji CBŚP oraz CBA. Powód? Wielomilionowe wyłudzenia, w sprawie których wciąż trwa śledztwo.

Tomasz Misiak, Maciej Witucki oraz dwoje pozostałych władz Work Service czeka na decyzję sądu

Wnioski o tymczasowy 3-miesięczny areszt trafiły już do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia, który zajmuje się sprawą. Wiadomo już, że wnioski będą rozpatrywane jeszcze w piątek i to dzisiaj ma zapaść decyzja o zastosowaniu aresztu wobec zatrzymanych.

Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt, ponieważ przekonuje, że pozostawanie podejrzanych na wolności może grozić dobru śledztwa. Śledczy wskazali, że tymczasowy areszt jest zasadny ze względu na istniejące ich zdaniem obawa matactwa oraz wysokie kary, jakie grożą zatrzymanym. Prokuratorzy wskazują, że wyłudzonych miało zostać aż 32 mln zł z PFRON i ZUS.

Zarzuty jednak się tu nie kończą. Kolejne dotyczą prania brudnych pieniędzy oraz działania na szkodę pracowników. Tych miało być niemało, ponieważ śledczy dopatrzyli się aż 22 tys. poszkodowanych osób.

Obrońca Tomasza Misiaka: Wniosek o areszt jest całkowicie bezzasadny

Maciej Zaborowski, który jest obrońcą Tomasza Misiaka przekonuje, że sprawę "prokuratura bada od wielu lat i - jak należy zakładać - dysponuje wyczerpującym materiałem dowodowym, w związku z czym nie zachodzi obawa matactwa". - Trudno też przypuszczać, by Tomasz Misiak planował ucieczkę. Mój mandant jest osobą publiczną, nigdy nie uchylał się od udziału w czynnościach prowadzonych przez sąd czy prokuraturę - podkreśla adwokat, który dodaje, że wniosek o areszt jest "całkowicie bezzasadny".

Głos w sprawie zabrała także Konfederacja Lewiatan, której Maciej Witucki jest prezydentem. Organizację oburzył szczególnie fakt, że zatrzymanie Wituckiego miało miejsce w momencie trwania nadzwyczajnego posiedzenia Prezydium Rady Dialogu Społecznego, w którym Konfederacja Lewiatan uczestniczy. Co więcej, tego samego dnia odbywało się otwarcie w Trójmieście konferencji Europejskiego Forum Nowych Idei, za której organizacją stoi właśnie Konfederacja Lewiatan.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć jak Jarosław Kaczyński (73 l.) oczekiwał na salwy śmiechu po swoim dowcipie

Sonda
Jesteś zadowolony z funkcjonowania polskiego sądownictwa?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Jacek Jaśkowiak ostro o polityce PiS: Hejt i rozdawnictwo