Błaszczak na poligonie Niedźwiedź 2022

i

Autor: Leszek Chemperek CO/MON Niedźwiedż-22 ćwiczenia na poligonie Nowa Dęba

Jesteśmy zagrożeni?

Błaszczak mówi o destabilizacji Polski! Chodzi o działania Białorusi

2022-10-14 11:03

Wicepremier Błaszczak po spotkaniu Bukareszteńskiej Dziewiątki ostro stwierdził, że "Białorusini wciąż zmuszają migrantów do nielegalnego przekraczania granicy z Polską".

Błaszczak o atakach z terytorium Białorusi

- Mińsk wciąż zmusza ludzi do nielegalnego przekraczania granicy, próbując w ten sposób destabilizować Polskę - oświadczył w piątek w Brukseli wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak po spotkaniu Bukareszteńskiej Dziewiątki.

"Przypomniałem dziś jeszcze raz o zagrożeniu związanym z atakami z terytorium Białorusi - zarówno na Ukrainę, jak i o atakach w wydaniu hybrydowym, jakie miały miejsc na Polskę jesienią ubiegłego roku" - poinformował Błaszczak. "Wciąż mamy do czynienia z próbą zmuszania ludzi, którzy są zaproszeni do złożenia wizyty na Białorusi do tego, żeby nielegalnie przekraczali granice. Nie ulega żadnej wątpliwości, że jest to metoda, która ma służyć destabilizacji Polski" - podkreślił wicepremier RP.

Bukareszteńska Dziewiątka została zainicjowana przez Polskę i Rumunię w 2014 roku. Obecnie uczestniczy w niej 9 krajów NATO i UE. Oprócz inicjatorów, są to: Bułgaria, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa i Słowacja. Jej celem jest wspieranie wspólnych projektów w dziedzinie bezpieczeństwa.

Komorowski MIAŻDŻY zakupy Błaszczaka! O co chodzi?!
Sonda
Czy Twoim zdaniem Mariusz Błaszczak sprawdza się jako minister obrony narodowej?