Szkolenie polskich żołnierzy na czołgach Abrams. Mariusz Błaszczak się przyglądał

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Expres

MON stworzy własny kanał o wojsku

Mariusz Błaszczak już zadecydował, będzie telewizja wojskowa. Cel: kształtowanie postaw patriotycznych

2022-10-11 15:48

Mariusz Błaszczak (53 l.) już wydał zarządzenie w sprawie utworzenia telewizji wojskowej. Dokumenty sygnowany przez ministra obrony narodowej wskazuje, że kanał utworzony przez resort zajmie się tworzeniem produkcji filmowych, nagrań wideo oraz programów telewizyjnych. Jednym z celów istnienia telewizji ma być wzmacnianie postaw patriotycznych.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak bierze się za tworzenie wojskowej telewizji internetowej. Kanał poświęcony wojsku to jeden z najnowszych pomysłów wicepremiera. Dziennik Urzędowy Ministra Obrony Narodowej 3 października zasiliło bowiem zarządzenie w sprawie Wojskowego Instytutu Wydawniczego w Warszawie. Nowe prawo zmienia starsze zapisy z 2016 roku.

Mariusz Błaszczak tworzy telewizję wojskową. MON będzie miało własny kanał w sieci

W nowych zapiskach rozszerzono uprawnienia dotyczące tej instytucji. Dotąd Zarządzenie Nr 30/MON Ministra Obrony Narodowej z 2016 r. wskazywało na to, że WIW ma upowszechniać wiedzę na temat wojska oraz kształtować w społeczeństwie postaw patriotycznych i proobronnych przez działalność wydawniczą, edukacyjną i wychowawczą.

Nowe zarządzenie ministra obrony dodaje do działalności WIW produkcję audialną i audiowizualną. Wprost w dokumencie wskazano, że jednym z instrumentów instytutu ma stać się wojskowa telewizja internetowa. Dotychczas WIW wydawał kilka periodyków: miesięcznik "Polska Zbrojna", dwumiesięcznik "Przegląd Sił Zbrojnych", "Kwartalnik Bellona" oraz odpowiadał za portal internetowy polska-zbrojna.pl.

Wojskowa telewizja internetowa ku wzmocnieniu postaw patriotycznych i proobronnych

MON nie ujawniło w jaki dokładnie sposób ma wyglądać tworzenie materiałów w ramach telewizji wojskowej. Zarządzenie sprawę tłumaczy bardzo ogólnie. - Do zakresu działania Instytutu należy upowszechnianie wiedzy na temat Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz popularyzowanie kultury, tradycji i dziejów oręża polskiego poprzez prowadzenie działalności wydawniczej, edukacyjnej i wychowawczej oraz produkcji audialnej i audiowizualnej w celu kształtowania postaw patriotycznych i proobronnych, w zgodzie z założeniami polityki informacyjnej resortu obrony narodowej - czytamy w zarządzeniu.

Poniżej galeria ze zdjęciami ćwiczeń polskich żołnierzy na Abramsach, którym przyglądał się Mariusz Błaszczak

Sonda
Czy Twoim zdaniem Mariusz Błaszczak sprawdza się jako minister obrony narodowej?
Piekło o rosyjskim ataku jądrowym: "Jeśli Putin podejmie taką decyzję, będzie ona ostatnia w jego życiu" [Express Biedrzyckiej]