Najnowszy sondaż partyjny. Gdy Kaczyński wstanie, to aż się uśmiechnie!

i

Autor: Piotr Grzybowski

Badanie pracowni Social Changes

Sondaż partyjny. Gigantyczne poparcie dla PiS. Niemal 40 proc. głosów

2022-08-19 11:30

Prawo i Sprawiedliwość przyzwyczaiło Polaków do zajmowania pierwszego miejsca w sondażach poparcia - dlatego też partia ta rządzi drugą kadencję. Jednak ostatnie badania poparcia wskazywałyby raczej, że wsparcie elektoratu dla tej formacji się załamuje i sytuacja się pogarsza. Opublikowane właśnie wyniki sondażowni Social Changes idą temu wbrew.

Jeśli ktoś wieszczył przegraną PiS na podstawie ostatnich, mało przychylnych partii sondaży poparcia, powinien powściągnąć konie. Opublikowany przez sympatyzujący z władzą portal wpolityce.pl sondaż pracowni Social Changes wskazuje na ogromne poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości.

PiS z niemal 40-procentowym poparciem. Władza odjeżdża opozycji?

Badanie wskazuje 39 proc. poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. To znacznie więcej niż wskazują ostatnie badania konkurencyjnych sondażowni, które w swoich zestawieniach sytuują partię rządzącą bliżej progu 30 proc. poparcia.

Express Biedrzyckiej: Jackowski o Kaczyńskim: Prezes podlega manipulacji przez otoczenie

Drugie miejsce w zestawieniu partii przypadło Koalicji Obywatelskiej, która uzyskała w badaniu 28 proc. głosów. Miejsce trzecie przypadło ex aequo Lewicy i Konfederacji, które zdobyły po 9 proc. poparcia. Polska 2050 zanotowała wynik 8 proc., a PSL-Koalicja Polska znalazło się pod progiem z wynikiem 4 proc. głosów.

Polacy zmotywowani do wyborów. Większość z nas chce głosować

Drugie pytanie, jakie zadano ankietowanym w badaniu Social Changes dotyczyło obecności przy urnie w wypadku, gdyby wybory odbyły się w niedzielę. 57 proc. Polaków wskazało, że weźmie udział w głosowaniu (44 proc. zdecydowanie tak, 13 proc. raczej tak). Natomiast 32 proc., czyli niemalże co trzeci głosujący, opowiedziało się za absencją wyborczą (18 proc. zdecydowanie nie, 14 proc. raczej nie). 11 proc. badanych jest niezdecydowanych.

Badanie przeprowadzone przez Social Changes zostało w dniach 12-15 sierpnia metodą CAWI na grupie 1068 Polaków.

Poniżej galeria, w której zobaczycie, jak stylista ocenił kreacje Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) oraz Donalda Tuska (65 l.)

Sonda
Czy uważasz, że PiS powinno rządzić trzecią kadencję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE