Morawiecki o zamrożonych aktywach rosyjskich: na ich bazie powinien powstać fundusz na odbudowę Ukrainy

i

Autor: PAP/Leszek Szymański

Premier ogłosił, co na to seniorzy?

Mateusz Morawiecki bez ogródek o polskiej młodzieży. "To jest sens naszej polityki"

2022-08-19 7:50

Premier Mateusz Morawiecki (54 l.) był obecny podczas otwarcia przedszkola w miejscowości Nowe Brzesko w województwie małopolskim. Szef rządu mówił podczas uroczystości o podstawowym celu polityki, jaką prowadzi Rada Ministrów. Zdaniem wiceszefa Prawa i Sprawiedliwości to właśnie na najmłodszych jest nakierowana polityka władz. Co na to seniorzy?

Mateusz Morawiecki nie pozostawił zebranym na otwarciu przedszkola wątpliwości, co do tego, jaki cel obrał jego rząd. Premier wprost oświadczył, że chce "aby dzieci, młodzież i młodzi ludzie którzy się tutaj urodzili na tej ziemi Nowobrzeskiej, Proszowickiej, prastarej, pięknej, Małopolskiej ziemi, żeby tutaj widzieli swoją przyszłość".

Mateusz Morawiecki: "To jest podstawowy sens naszej polityki"

To właśnie powrót młodych do ich małych ojczyzn zdaniem Mateusza Morawieckiego jest celem polityki jego rządu. Aby młodzi Polacy chcieli wracać w rodzinne strony i tam się osiedlać. - Owszem, jeżeli pojadą gdzieś tam na studia do Krakowa, czy do innego miasta, to też pięknie. Ale niech tutaj widzą także swoją przyszłość, żeby tutaj chcieli wracać. To jest podstawowy sens naszej polityki, którą prowadzimypodkreślił premier.

Express Biedrzyckiej: Marcin Kierwiński: Morawiecki zaraz wpadnie na pomysł, by opodatkować mech i chrust

Zdaniem Mateusza Morawieckiego życie w mniejszych miejscowościach powinno się rozwijać, a nie z nich uciekać

Premier podczas uroczystości i zagajeniu tematu powracających w rodzinne strony młodych nie mógł nie opowiedzieć o wyludnianiu się polskiej prowincji. - W miejscowościach takich jak Nowe Brzesko, życie musi się rozwijać, rozkwitać, a nie uciekać stąd. Bardzo często, jak rozmawiam w takich miejscowościach, to słyszę, że do niedawna ludzie stąd uciekali - powiedział Morawiecki.

Szef rządu jest przekonany, że to mniejsze bezrobocie, które premier chętnie przypisuje swojej ekipie, jest kluczem do ocalenia miejscowości w polskim interiorze. To wysoki stan zatrudnienia ma przyciągać inwestycje i sponsorów, którzy zdynamizować mają rozwój regionów.

Cieszę się, że widać wyraźnie, że to na co postawiliśmy parę lat temu, na rozwój bardziej sprawiedliwy i solidarny, taki, który pozwala tworzyć miejsca pracy, również właśnie w takich miastach jak Nowe Brzesko, staje się rzeczywistością, bo ten najniższy w historii Polski poziom bezrobocia jest efektem pracy ostatnich kilku lat - podsumował Mateusz Morawiecki.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć wzruszające chwile Jarosława Kaczyńskiego (73 l.), który złożył kwiaty na grobie zmarłego przyjaciela, Kornela Morawieckiego (+78 l.)

Sonda
Czy uważasz, że PiS powinno rządzić trzecią kadencję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE