Grzegorz Schetyna

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Grzegorz Schetyna

Zmiany w szyku opozycji przed wyborami?

Grzegorz Schetyna o przesunięciu Donalda Tuska do drugiego szeregu. "Ciekawy pomysł" i dodaje "ale"

2022-08-19 10:21

Grzegorz Schetyna (59 l.) zabrał głos w sprawie pomysłu ukutego na opozycji, a jaki ostatnio wyszedł na jaw. Dotyczy on odsunięcia Donalda Tuska (65 l.) do drugiego szeregu polityki, a oddanie palmy pierwszeństwa politykom młodszego pokolenia. Schetyna, który sam należy do generacji Tuska, jest zainteresowany ideą, ale stawia jedno "ale".

Grzegorz Schetyna skomentował pomysł, jaki w ostatnim czasie wyszedł na jaw. "Rzeczpospolita" ustaliła bowiem, że wedle planu, który powstał na opozycji Donald Tusk miałby przesunąć się do drugiego szeregu, a pierwsze skrzypce w polityce mieliby zająć politycy młodszego pokolenia - Władysław Kosiniak-Kamysz (41 l.) z PSL, Szymon Hołownia (46 l.) z Polski 2050 oraz Rafał Trzaskowski prezydent Warszawy z PO (50 l.).

Grzegorz Schetyna zainteresowany pomysłem. Jednak nie bez "ale"

Jak ocenił Schetyna, problematyczne może być zmienienie obowiązujących dotąd relacji pomiędzy partiami. - Wymaga wspólnych ustaleń, zarówno przed kampanią, jak i po niej. Jest ciekawy, oczekiwany przez wyborców opozycji, ale trudny do realizacji, bo trzeba byłoby zmienić dotychczasowe relacje - ocenił Grzegorz Schetyna.

Tusk wzruszył się na spotkaniu z wyborcami. Chodzi o in vitro

Schetyna zauważył, że samo rozszerzenie współpracy pomiędzy partiami opozycyjnymi niesie ze sobą tyle możliwości, że nikt nie musiałby się wycofywać. - Nikt nie musi wycofywać się do drugiej linii, aby zaangażowanie środowisk opozycyjnych było bardziej intensywneodpowiedział.

Porozumienie na opozycji zdaniem Grzegorza Schetyny wymuszą sondaże

Były szef MSZ w rządzie Ewy Kopacz (66 l.) jest przekonany natomiast, że wyraźnie sprzyjające opozycji sondaże powinny wymusić na partiach opozycji porozumienie. - Sondaże są obiecujące dla opozycji, powinny wymusić porozumienie partii - podkreślił Schetyna.

W ostatnim sondażu Kantar Public przeprowadzonym w dniach 17-18 sierpnia Zjednoczona Prawica osiągnęła 29 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska 27 proc., a Polska 2050 zdobyła 13 proc. głosów. Na miejscu czwartym znalazła się Konfederacja z wynikiem 8 proc. głosów, za nią Lewica z wynikiem 7 proc. poparcia. Poza parlamentem znalazły się siły polityczne takie jak PSL (2 proc.), AgroUnia (2 proc.), Kukiz'15 (11 proc.). 11 proc. Polaków pozostaje niezdecydowanymi.

Poniżej galeria, w której zobaczycie, jak stylista ocenił kreacje Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego (73 l.)

Sonda
Rozstrzygnijmy to raz na zawsze! Donald Tusk, czy Jarosław Kaczyński?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE