Donald Tusk

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express

Tusk o Kaczyńskim

Tusk mówi o zachowaniu Kaczyńskiego. Wymaga powagi do sprawy

2022-08-19 9:04

Donald Tusk niejednokrotnie wypowiedział się o skażeniu Odry. Tym razem nawiązał do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i stosunku obozu rządzącego do tej katastrofy ekologicznej. Lider PO w programie telewizyjnym "Jeden na jeden" wręcz apelował do prezesa PiS o informowanie w momencie takich wydarzeń.

Donald Tusk o Jarosławie Kaczyńskim

Jarosław Kaczyński zamiast ustosunkować się do katastrofy ekologicznej w Odrze podczas spotkania w Rudzie Śląskiej, odniósł się do lokalnych wyborów samorządowych. Postanowił zachęcać do głosowania na kandydata PiS. - Do głowy by mi nie przyszło, żeby w sposób tak prowokacyjny i upokarzający dla mediów, widzów i opinii publicznej potraktować swój obowiązek jako szefa partii rządzącej. Pomysł, żeby przez kilkadziesiąt sekund opowiadać o rzeczach kompletnie nieważnych z punktu widzenia mieszkańców zachodnich województw, którzy z oczywistych względów przeżywają tragedię skażonej Odry, żeby przez wiele dni milczeć, a później wyjść i nie powiedzieć ani słowa na temat tej największej katastrofy ekologicznej w Odrze, to jest coś tak uderzającego, że nie chce mi się podejmować tego wyzwania, bo przecież jego obowiązkiem: Kaczyńskiego, premiera, ministrów było od pierwszego dnia tej katastrofy wychodzić i informować - mówił Tusk w programie telewizyjnym. - Brakuje mi słów, żeby to skomentować - dodał. Lider PO przekazał, że lokalna społeczność czekała na jakieś dalsze kroki wicepremiera i poinformowanie o nich. - Że będzie to informacja o dymisji premiera. (...) Znam trochę to towarzystwo, więc spodziewałem się takiego klasycznego, prowokacyjnego numeru: "a ja wam pokażę, że mam to wszystko gdzieś". To o to chodziło, żeby pokazać swoim i innym "nie przejmujcie się. To nie jest nasz problem. To nie my cierpimy, to nie władza cierpi" z tego powodu, że Odra jest skażona albo arogancji pana Czarnka, drożyzny czy recesji - spuentował.

Poniżej galeria zdjęć "Donald Tusk świętował pierwsze urodziny wnuczki"

Grzegorz Schetyna: Donald Tusk ma we mnie pełne wsparcie
Sonda
Czy zatrucie Odry to wina rządzących?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE