Kaczyński, Sikorski

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS, Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Polityka

Sikorski: Ostatnia miesięcznica rządów PiS

2023-12-10 13:31

"Ostatnia miesięcznica rządów PiS. Wraku nie odzyskali, zamachu nie udowodnili, śledztwa nie zakończyli. Ale co zarobili, co nakłamali, co zniesławili, to ich"- napisał na platformie X, typowany na nowego szefa MSZ Radosław Sikorski. 10-ego każdego miesiąca politycy rządzącej partii, z Jarosławem Kaczyńskim na czele, obchodzą miesięcznice katastrofy smoleńskiej.

Sikorski jest skompromitowany

Donald Tusk potwierdza, że Sikorski będzie szefem MSZ, ale jest europarlamentarzystą więc musi uporządkować formalności. Poseł PiS Radosław Fogiel w wypowiedzi dla PAP, stwierdził, że "jeśli zostanie on szefem MSZ, to, niestety, Polskę czeka powrót do roli petenta na europejskich salonach i polityka poniżej polskich możliwości i aspiracji". 

"Mówimy o człowieku, który powtarzał putinowską narrację, jakoby w początkowej fazie wojny na Ukrainie istniała możliwość, że Polska miałaby się przyłączyć do rozbioru Ukrainy. Nie dość, że było to wierutne kłamstwo, to była to jedna z głównych tez w zasobniku rosyjskiej propagandy" - mówił.

Fogiel zwrócił też uwagę na - jak mówił - "globalną kompromitację Sikorskiego". "Przypominam, że na Twitterze wrzucał zdjęcie wysadzonego gazociągu Nord Stream z podpisem +Thank You USA+, co momentalnie zostało wykorzystane przez Rosjan; przedstawiciel Rosji w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ pokazywał tego Twitta jako dowód na to, że Zachód wysadziły ten gazociąg" - powiedział poseł PiS.

W poniedziałek (11.12) w Sejmie premier Mateusz Morawiecki wygłosi expose, następnie odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla jego rządu. Jeśli nie uzyska większości, dojdzie do tzw. drugiego kroku konstytucyjnego, w którym to Sejm wybiera premiera. Kandydatem KO, PSL, Polski 2050 i Lewicy jest szef PO Donald Tusk.

NIŻEJ ZOBACZYCIE, W JAKICH LUKSUSACH MIESZKA RADOSŁAW SIKORSKI

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"
ŻUKOWSKA: SIKORSKI MNIE ZASTRASZAŁ