AFERA TAŚMOWA

Rosjanie wpłynęli na polskie wybory?! Sławomir Nitras nie ma wątpliwości

2022-10-21 9:39

Gościem piątkowego (21 października) “Sedna sprawy” był poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Nitras. Polityk odniósł się do najnowszych doniesień dotyczących tzw. afery taśmowej. Parlamentarzysta nie ma wątpliwości, że Rosjanie wpłynęli na polskie wybory.

Podczas wywiadu Jacek Prusinowski zapytał Sławomira Nitrasa o to, czy Platforma Obywatelska wciąż domaga się powołania komisji śledczej ws. afery taśmowej, mimo opublikowania przez prokuraturę zeznań Marcina W., uderzających w syna Donalda Tuska

- Zadam panu takie przewrotnie pytanie: czy pan się czuje bezpiecznie w kraju, w którym pan Ziobro dysponuje takimi "bombami"? - zapytał polityk, podkreślając, że trudno określić które “bomby” są prawdziwe, a które nie. - W tym przypadku nie mam wątpliwości, że są to regularni gangsterzy, więc nie można im wierzyć - dodał. - Ale czy pan się czuje bezpiecznie w kraju, w którym prokurator generalny dysponuje takimi dokumentami i upublicznia je wtedy, kiedy jemu to pasuje? - kontynuował Nitras. 

- Nie dziwi Pana to, że Ziobro miał takie bomby i ich nie wykorzystał? - odpowiedział pytaniem prowadzący. - No bo czekał na moment - wskazał Nitras. 

- Czyli taki był moment kiedy Tusk zarzucił rządowi PiS, że przejął władzę w porozumieniu z rosyjskimi specsłużbami? - dopytywał dziennikarz. Nitras szybko jednak podkreślił, że lider PO wcale tego nie mówił. - Powiedział, że służby rosyjskie miały wpływ na te wybory, zresztą tak jak mają na wiele wyborów w Europie - wskazał. 

W tym miejscu Prusinowski zacytował słowa Donalda Tuska. “Uprawnione są domysły, że władza PiS została zamontowana przez rosyjskie służby” - przeczytał dziennikarz. - Ale nie powiedział, że PiS brał w tym udział - zauważył w odpowiedzi Nitras. 

Nitras: Nie ma wątpliwości, że Rosjanie wpłynęli na polskie wybory

- Żeby było jasne: nikt nie zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu, że w zmowie z rosyjskimi służbami zdobył w Polsce władzę. Tak samo jak nikt nie zarzuca włoskim, francuskim, czy łotewskim politykom, że współdziałali z Rosjanami. Natomiast my wiemy, że Rosjanie wpływają na wybory w krajach demokratycznych. Od Ameryki po całą Europę - tłumaczył poseł. 

Następnie Nitras podkreślił, że “nie ma wątpliwości, po tym co widzimy, że SkładyWęgla.pl to była ruska firma”. - Zamontowani byli tam ludzie przez rosyjskie służby, którzy doprowadzili do zmonopolizowania rynku węgla w Polsce rosyjskim węglem. Nie ma wątpliwości, że wpłynęli na polskie wybory. W konsekwencji władzę zdobył PiS - mówił. 

- To się stało i to powinna być lekcja dla nas wszystkich - mam nadzieję, że dla PiS-u również - żebyśmy zrobili wszystko, żeby w przyszłości Rosjanie nie wpływali na polskie wybory. To jest w interesie pana, w interesie moim, w interesie państwa polskiego. Nie ma pewności, czy pod tym względem polskie państwo jest teraz sprawniejsze - wskazał parlamentarzysta.

Afera taśmowa. Rosjanie wpłynęli na polskie wybory?! Sławomir Nitras nie ma wątpliwości [SEDNO SPRAWY]
Sonda
Czy zgadasz się ze Sławomirem Nitrasem?