Putin planuje zagładę całej Europy? Jeśli wybuchnie wojna atomowa, cały świat czeka nuklearna zima

i

Autor: Shutterstock; AP Putin planuje zagładę całej Europy? Jeśli wybuchnie wojna atomowa, cały świat czeka nuklearna zima"

Moskwa bierze się za testy jądrowe

Rosja jednak użyje broni jądrowej? Nagła depesza o zamknięciu nieba nad krajem i decyzja o ćwiczeniach

2022-10-25 15:31

Rosjanie szykują swoją strategiczną broń jądrową na przeprowadzenie ćwiczeń wojskowych. W związku z tym Federacja Rosyjska już wystąpiła z depeszą NOTAM, która zamyka część obszaru przestrzeni powietrznej nad krajem. Wszystko dzieje się bardzo szybko, ponieważ planowane rozpoczęcie testów przypada już na środę, 26 października.

Już w dniach 26-29 października (środa - sobota) odbyć się mają wojskowe ćwiczenia rosyjskie z wykorzystaniem strategicznych ładunków jądrowych. Dzieje się to w momencie, gdy od 17 października trwają ćwiczenia odstraszania nuklearnego NATO o kryptonimie "Steadfast Noon", które mają potrwać do końca miesiąca. Z rozmysłem jednak nie odbywają się w bezpośrednim pobliżu granic Rosji, a na Morzu Północnym, zaś ich gospodarzem jest Belgia.

Nuklearne prężenie muskułów. Władimir Putin przeprowadzi ćwiczenia "Grom"

Pod kryptonimem "Grom" odbyć się mają w Rosji ćwiczenia "triady nuklearnej", jak zwane są wojska morskie, lądowe i powietrzne wyposażone w broń atomową. Dzieje się to w momencie, który wcześniej przewidywał Zachód. Od jakiegoś czasu wskazywano bowiem, że jeśli Rosja zdecyduje się na testy atomowe, będą one właśnie przeprowadzone z końcem miesiąca.

Oczekujemy, że Rosja przeprowadzi swoje coroczne strategiczne ćwiczenia nuklearne GROM już w tym miesiącu - mówił 13 października John Kirby (59 l.) rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA.

Spodziewane jest wystrzelenie balistycznych pocisków nuklearnych, które mają zasięg międzykontynentalny. Przelecieć mają jednak nad rosyjską Daleką Północą i w domyśle bezpiecznie zdetonowane bez strat w ludziach. I choć ładunki nie powinny nikomu zagrozić, to nie są dobrą wiadomością dla Ukrainy i kolektywnego Zachodu, ponieważ wskazują, że Rosja zgodnie z przekazem prze w kierunku użycia tej broni.

Mimo to wywiad USA donosi, że prawdziwe użycie bojowe bomby atomowej jest mało prawdopodobne. Same ćwiczenia zaś mają właśnie uwiarygadniać rosyjski nuklearny straszak. Można powiedzieć - prężenie muskułów.

Nie pierwsze takie ćwiczenia od początku wojny. Pierwsze były jeszcze w lutym

Warto podkreślić, że nie są to pierwsze ćwiczenia z użyciem broni jądrowej, jakie mają miejsce w trakcie wojny Rosji z Ukrainą. Dotąd Rosjanie przeprowadzili już raz podobne operacje w trakcie trwania pełnoskalowego konfliktu przeciwko Kijowowi. Jeszcze w lutym Kreml zdecydował się na podobny trening atomowy.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak Władimir Putin odwiedzał żołnierzy rosyjskich na poligonie

Sonda
Czy Twoim zdaniem możliwe jest użycie broni jądrowej?
Komornicki o uderzeniu bombą atomową: "Musimy uspokajać atmosferę. Takiego zagrożenia dla Polski nie ma" [Express Biedrzyckiej]