Mariusz Kamiński

i

Autor: Super Express Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych

Szef MSWiA tłumaczy wybuch na KGP

Mariusz Kamiński staje w obronie szefa policji. Minister wskazuje Ukraińców: "Prezent nie okazał się tym, co powiedzieli"

2022-12-16 14:11

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a zarazem minister koordynator służb specjalnych, Mariusz Kamiński (57 l.) zabrał głos w sprawie kontrowersyjnego wydarzenia, do którego doszło na Komendzie Głównej Policji. W tajemniczych okolicznościach doszło do wystrzału z granatnika. Minister wziął szefa policji, Jarosława Szymczyka (52 l.) w obronę.

Minister Mariusz Kamiński wskazał na to, że gen. Jarosław Szymczyk w sprawie jest osobą poszkodowaną. W takiej właśnie roli przesłuchiwać go będzie prokuratura. Przypomnijmy, że szef polskich policjantów wyszedł ze szpitala w piątek rano. Śledczy w sprawie mają go przesłuchać w charakterze poszkodowanego świadka.

Zwracam uwagę na jedną rzecz. Prokuratura uznała komendanta Szymczyka za osobę pokrzywdzoną w tej sprawie - mówił w piątek minister Kamiński.

Mariusz Kamiński o Jarosławie Szymczyku: "Otrzymał od służb partnerskich oficjalny prezent"

W swojej wypowiedzi szef resortu spraw wewnętrznych zauważył, że granatnik, który gen. Szymczyk miał otrzymać od partnerskich służb z Ukrainy, był "oficjalnym prezentem". Jednak szef policji nie miał mieć pojęcia, że jest to taka broń.Komendant był z wizytą roboczą u służb partnerskich na Ukrainie. Otrzymał oficjalny prezent, który nie okazał się tym, co gospodarze powiedzieli - mówił Mariusz Kamiński.

Wyjaśniamy to ze stroną ukraińską - dodał szef resortu. Polityk podkreślił, że ze względu na powagę sprawy będą ogłaszane kolejne oficjalne komunikaty. Możemy mieć więc nadzieję, że w miarę upływu czasu wydarzenie powinno być coraz bardziej jasne.

Poniżej galeria z relacji Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) z Beatą Szydło (59 l.)

Sonda
Czy Mariusz Kamiński jest Twoim zdaniem dobrym ministrem spraw wewnętrznych?
PiS traktuje nas jak PSY! Nie wybaczę TUSKOM! Czy Polacy przebaczą Polakom przy wigilijnym stole?| Komentery