Mariusz Walter

i

Autor: AKPA

OSTATNIE POŻEGNANIE

Pogrzeb Mariusza Waltera. Znamy datę i miejsce pożegnania współzałożyciela TVN

2022-12-16 10:40

Pogrzeb Mariusza Waltera odbędzie się jeszcze przed świętami. Współzałożyciel TVN i przedsiębiorąca zmarł 13 grudnia w wieku 85 lat. Wiadomość o śmierci Mariusza Waltera wstrząsnęła światem polskich mediów. Wiadomo już kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Waltera.

Śmierć współtwórcy TVN wstrząsnęła światem mediów. Nie żyje Mariusz Walter

Mariusz Walter zmarł 13 grudnia 2022 roku w wielu 85 lat. Słynny przedsiębiorca i współzałożyciel stacji TVN był jedną z najbardziej znanych postaci z medialnego świata. Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem dziennikarski. Waltera we wzruszających słowach żegnali i wspominali m.in. Wojciech Bojanowski, Tomasz Lis, Szymon Hołownia, a także Moniak Olejnik, która napisała: - Żegnaj Mariuszu kochany! Stworzyłeś więcej niż telewizję, współtworzyłeś demokracje! Nigdy nie zapomnę 1997 roku - dzięki Tobie od pierwszego dnia mojej pracy w TVN, wierzyliśmy, że możemy zdobywać świat, pracując w wolnych mediach. Ambitną, ciężką i odpowiedzialną pracą realizowaliśmy marzenia. Zawsze tęskniłeś za swoim ukochanym Lwowem. Teraz, my tęsknimy za Tobą…Dzisiaj patrzysz na nas z Jankiem Wejchertem. 

Pogrzeb Mariusza Waltera. Znamy datę i miejsce ostatniego pożegnania 

Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb Mariusza Waltera. Ostatnie pożegnanie biznesmena zaplanowano na najbliższą środę 21 grudnia 2022 roku o godzinie 11:00 w Parafii św. Anny w Wilanowie w Warszawie. Jak podaje Fakt rodzina zmarłego poprosiła żałobników, którzy chcą przyjść na pogrzeb i pożegnać Waltera, by nie przynosili wieńców i wiązanek, a złożyła zamiast tego datki na Fundację TVN. Rodzina zmarłego Mariusza Waltera poprosiła również, aby nie składać kondolencji na pogrzebie. Zaznaczono też, że w pogrzebie na cmentarzu wezmą udział tylko najbliżsi krewni i przyjaciele Waltera, a to ze względu na to, że cmentarz jest niewielki. 

CZYTAJ: Szymon Hołownia wspomina ostatnie spotkanie z Walterem: Pan Mariusz, bardzo ciężko już chory...

Mariusz Walter nie zyje. Twórca TVN miał 85 lat