Wojna w Ukrainie

i

Autor: manhhai flickr.com Wojna w Ukrainie

Biełgorod w Rosji ostrzelany! 3 osoby nie żyją, oskarżenia padają na Ukrainę

2022-07-03 17:20

Biełgorod, który leży 40 km pod granicą rosyjsko-ukraińską, w niedzielę rano rozbłysnął eksplozjami w mieście. Władze tego rosyjskie miasta podają informacje o sporych zniszczeniach i ofiarach śmiertelnych. Na podawane przez Rosjan informacje już zareagowała Ukraina. Głos zabrał Anton Heraszczenko (43 l.) doradca ministra spraw wewnętrznych.

Biełgorod ten niedzielny poranek 3 lipca zapamięta na długo. Potężne eksplozje wyrwały miasto z porannej atmosfery. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez gubernatora okręgu biełgorodzkiego, Wieczesława Gładkowa, zginęły 4 osoby, a kolejne 4 zostały ranne. 

Biełgorod ostrzelany. Rosyjskie miasto pod granicą trafione trzema pociskami

Rosyjskie ministerstwo obrony winę za dokonanie ataku zrzuciło na ukraińskie siły zbrojne. Zdaniem resortu armia Kijowa dopuściła się ataku z użyciem trzech rakiet Toczka U. Zadziałać miał system ochrony przeciwlotniczej Rosji i udało się strącić część zagrożenia z nieba. Szczątki jednego z pocisków miały zaś spaść na dom mieszkalny.

W wyniku ostrzału 11 bloków mieszkalnych i 39 domów jednorodzinnych zostało uszkodzonych w tym 5 budynków miało zostać całkowicie zrównanych z ziemią. Co ciekawe, 3 ofiary śmiertelne spośród zabitych 4 osób miały być Ukraińcami.

Poniżej galeria ze zdjęciami potencjalnych następców Władimira Putina

Biełgorod ostrzelany, ale nie przez Ukrainę. Anton Heraszczenko wskazuje

Głos w sprawie zabrał Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. Zdaniem oficjela winni ostrzału są sami Rosjanie i zrobili to prawdopodobnie w celu prowokacji. Heraszczenko wskazał bowiem na jedno ze zdjęć odłamków pocisku, który spadł dzisiaj rano na Biełgorod.

Wskazany fragment należy bowiem do pocisku Pancyr, którego Ukraińcy nie mają na wyposażeniu. Strzelają nimi natomiast Rosjanie. - W Biełgorodzie znaleziono części zestawu rakietowego Pancyr, który jest na uzbrojeniu armii rosyjskiej. Obserwatorzy są zgodni, że jest to zestaw rakietowy Pancyr, a takie zestawy nie znajdują się na uzbrojeniu armii ukraińskiej. Rosja sama ostrzelała własne domy - ripostuje Rosjan Anton Heraszczenko.

Sonda
Czy Ukraina wygra bitwę o Donbas?
Express Biedrzyckiej 01.07 (Michał Kamiński, Jan Piekło, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Nasi Partnerzy polecają