Władimir Putin

i

Autor: SHUTTERSTOCK Władimir Putin

Władimir Putin upokorzony na zagranicznym szczycie. Potraktowali go jak trędowatego (WIDEO)

2022-07-02 18:01

Władimir Putin (73 l.) przedstawiany jest przez państwową propagandę jako silny i wpływowy przywódca. Nie da się jednak kłamliwego wizerunku podtrzymywać w nieskończoność. Przekonał się o tym dobitnie sam rosyjski satrapa podczas podróży do Aschabadu (stolica Turkmenistanu) na Szczyt Kaspijski. Potraktowany jak trędowaty został już na lotnisku.

Władimir Putin wybrał się w pierwszą zagraniczną wizytę od początku wojny w Ukrainie, jaką 24 lutego sam rozpętał. Lider Federacji Rosyjskiej pojawił się w Aszchabadzie, stolicy Turkmenistanu, w którym to odbywa się Szczyt Kaspijski, czyli spotkanie przywódców państw basenu Morza Kaspijskiego.

Upokorzenie Władimira Putina. Dyktator tego nie zapomni

Dyktator z pewnością jednak nie zapomni tej wizyty już od samego jej początku. Nie wiadomo z czego dokładnie wynikało takie, a nie inne zachowanie organizatorów szczytu, ale Władimir Putin nie doczekał się żadnego specjalnego komitetu powitalnego.

Wszyscy inni członkowie szczytu - przedstawiciele Kazachstanu, Azerbejdżanu oraz Iranu, byli oficjalnie witani już po wyjściu z samolotu na płytę lotniska. Na każdego z nich czekała grupka ludzi na czele z chłopcami, którzy trzymali dary na powitanie.

Władimir Putin potraktowany jak trędowaty

Tylko w przypadku Władimira Putina nie pojawił się nikt. Na nagraniu opublikowanym przez niezależny białoruski kanał informacyjny Nexta widać pompę, z jaką przywitano wszystkich oficjeli, a Władimira Putina potraktowano jak trędowatego. Naprzeciw kremlowskiemu satrapie nie wyszedł nikt - lotnisko jest puste. Na wideo Putin jedynie schodzi uśmiechnięty ze schodów, zdejmuje marynarkę i wsiada do limuzyny.

Pod nagraniem z lotniska w Aszchabadzie znajdziecie galerię z możliwymi następcami Władimira Putina

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?
Express Biedrzyckiej 01.07 (Michał Kamiński, Jan Piekło, dr hab. Tomasz Słomka) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin