Andrzej Duda

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

"JESTEM ANDRZEJ...""

Prezydent Duda podczas wywiadu nagle zaczął mówić po włosku! "Jestem Andrzej, jestem mężczyzną..."

2022-10-19 6:38

Prezydent Andrzej Duda, który złożył wizytę we Włoszech, udzielił we wtorek 19 października wywiadu telewizji RAI. Podczas rozmowy Duda mówił m.in. o wojnie o Ukrainie oraz przyznał, że trzyma kciuki za przyszłą premier Włoch Giorgię Meloni. Mówiąc o włoskiej polityce, prezydent zaskoczył wszystkich i nagle - jak donosi PAP - zaczął mówić po włosku! Co powiedział w tym języku?

Duża część wywiadu w telewizji RAI była poświęcona wojnie w Ukrainie. Prezydent tłumaczył na antenie, że Polacy mają świadomość, że jeśli Ukraińcy ulegną rosyjskiemu imperializmowi, być może nasz kraj będzie następny. 

- Wiemy o tym, że dla bezpieczeństwa Europy, dla bezpieczeństwa świata rosyjski imperializm musi być zatrzymany. Dla mnie przede wszystkim oznacza to wyparcie Rosji z uznanych międzynarodowo granic Ukrainy - podkreślał polityk. 

Duda nagle zaczął mówić po włosku! “Jestem Andrzej, jestem mężczyzną…”

Andrzej Duda odniósł się również do włoskiej polityki, w tym wyraził nadzieję na bliższą współpracę z nowym rządem Włoch, na którego czele ma stanąć Giorgia Meloni z ugrupowania Bracia Włosi.

-To, co mówi w swoich wystąpieniach pani Giorgia Meloni, przyszła premier Włoch, co można przeczytać również w jej założeniach programowych, jest bardzo zbieżne z naszym spojrzeniem, z moim spojrzeniem także na świat - wyjaśnił.

Prezydent odniósł się również do słynnych we Włoszech słów Meloni: "Jestem Giorgia, jestem kobietą, jestem matką, jestem chrześcijanką". - Jestem Andrzej, jestem mężczyzną, jestem ojcem, jestem katolikiem - powiedział Duda po włosku.

Prezydent mówił we włoskiej telewizji o 500 plus. “To nie jest żadna pomoc, żadna jałmużna”

- To jest w ogromnej części bardzo podobny profil ideowy. My też jesteśmy ludźmi wierzącymi, my też system wartości chrześcijańskich, katolickich uważamy za ważny, my też bardzo mocno stawiamy na rodzinę - zapewnił prezydent RP i przywołał program 500 Plus. - To nie jest żadna pomoc, żadna jałmużna, to jest inwestycja - wyjaśnił.

Prezydent stwierdził, że "ta polityka jest dobrze przyjmowana przez polskie społeczeństwo" i będzie kontynuowana. - To właśnie dlatego ja po raz drugi wygrałem wybory prezydenckie w 2020 roku mimo wszystkich trudności, mimo pandemii, mimo cierpienia - oświadczył.

Przyznał, że program Giorgii Meloni jest mu bliski i jest otwarty na współpracę z nowymi włoskimi władzami.

- Ta szansa, którą włoscy wyborcy dali pani Giorgii Meloni, młodej polityk, młodszej ode mnie, jest także dla Włoch nowym otwarciem - dodał Andzrej Duda i zapewnił: "Trzymam kciuki za jej powodzenie". Wyraził nadzieję, że Polska i Włochy będą "razem zmieniały Unię Europejską na taką, jaką chcemy, żeby była".

Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Brejza: "Wygrałem w sądzie apelacyjnym z Jarosławem Kaczyńskim" [Express Biedrzyckiej]
Listen to "Drożyzna wymknęła się spod kontroli - Jacek Rostowski. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany