Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości

i

Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Politolog ostro o ministrze Zbigniewie Ziobrze. "Ziobro okrada Polaków" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Lider Solidarnej Polski o polityce klimatycznej UE

Ziobro chce zawiesić system ETS. „Systemu haraczu, który muszą płacić wszyscy Polacy”

2022-10-16 13:54

Prezes Solidarnej polski i prokurator generalny Zbigniew Ziobro pojawił się w sobotę 14 października na konwencji swojej partii. Jej tytuł brzmiał "Tańsza energia dla Polaków". Podczas konwencji polityk mówił o projekcie, który ma zawiesić system ETS. O co chodzi?

Zbigniew Ziobro bardzo ostro wypowiadał się na temat unijnego systemu ETS. Przypomnijmy, że polega on na wprowadzeniu limitu łącznych emisji niektórych gazów cieplarnianych, na przykład CO2, emitowanych przez instalacje objęte systemem. Jego celem jest między innymi ochrona środowiska poprzez ograniczenie zanieczyszczenia powietrza. - Wiceminister Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba przygotował znakomity projekt, który w zadziwiająco prosty sposób pozwala na zawieszenie, co najmniej na czas prowadzenia wojny, konsekwencji wynikających z pakietu klimatyczno-energetycznego w postaci systemu ETS. Systemu haraczu, który muszą kupować i płacić polskie przedsiębiorstwa a definitywnie, ostatecznie - wszyscy Polacy – mówił lider Solidarnej Polski. Zbigniew Ziobro przypomniał także, że jego partia od dawna przestrzegała przed drożyzną, wzrostem cen energii i ogólnym wzrostem kosztem  życia w Polsce spowodowanych przez przyjęcie pakietu klimatyczno-energetycznego, będącego elementem polityki klimatycznej Unii Europejskiej. - Gdyby argumenty, które podnosiliśmy zostały wysłuchane, to nie byłoby problemu z polskim węglem, każda polska rodzina mogłaby kupić w polskich kopalniach węgiel za te 900 zł, bo on by był dostępny – powiedział na konwencji.

W NASZEJ GALERII ZOBACZYSZ WYPADEK ZBIGNIEWA ZIOBRO

Sonda
Zgadzasz się ze słowami Zbigniewa Ziobry?
Dudek: "Rządowi sprawa cen węgla wyrwała się spod kontroli" [Express Biedrzyckiej]
Listen to "Niech TUSK nie zajmuje się sprzątaniem, tylko dyskusją o gospodarce - M.Sawicki. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.