Zełenski z przesiadką w Polsce

i

Autor: AP Photo Zełenski z przesiadką w Polsce

Prezydent Ukrainy wybiera się do Polski?

Wołodymyr Zełenski odwiedzi Polskę po USA? Jest odpowiedź MSZ

2022-12-22 14:50

Prezydent Wołodymyr Zełenski (44 l.) właśnie odwiedza Stany Zjednoczone, gdzie pojechał zobaczyć się z prezydentem Joe Bidenem (80 l.) oraz rozmawiać o dalszych losach wojny w Ukrainie. Pojawiły się nieoficjalne doniesienia o tym, że przywódca Ukrainy miałby pojawić się z krótką wizytą w Polsce. W sprawie głos zabrało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

21 grudnia 2022 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii wojny w Ukrainie. Prezydent Wołodymyr Zełenski tego dnia bowiem po raz pierwszy od początku wojny w Ukrainie wyleciał poza granice swojej ojczyzny. Udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie spotkał się z prezydentem Joe Bidenem, a także przemawiał przed politykami na Kapitolu.

Czy Wołodymyr Zełenski przyleci do Polski z wizytą? MSZ odpowiada

Zanim samolot wojskowy zabrał Wołodymyra Zełenskiego z Rzeszowa do Stanów Zjednoczonych, prezydent Ukrainy musiał wjechać na teren Polski. I do Polski właśnie ukraiński prezydent ze Stanów Zjednoczonych ma przylecieć. Czy złoży wizytę i zobaczy się z polskimi władzami?

Wiceminister spraw zagranicznych, Marcin Przydacz (37 l.), zabrał głos w sprawie. Jak mówił na antenie TVN24 polityk, nie może ujawniać żadnych szczegółów dotyczących wyjazdu Wołodymyra Zełenskiego z Ukrainy w drodze do USA i powrotu do kraju. - Wyjazd Wołodymyra Zełenskiego z Ukrainy jest obarczony bardzo dużym ryzykiem. Nie oszukujmy się. Podawanie jakichkolwiek szczegółów dotyczących przelotu, przejazdu będzie powodowało, że to ryzyko będzie wzrastało - powiedział Przydacz.

Jak podkreślił wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jeszcze przed wizytą administracja polska umówiła się z administracją ukraińską w kwestii informowania o wylocie Zełenskiego do Stanów Zjednoczonych. - W momencie, kiedy prezydent Zełenski wróci na Ukrainę, ta jego trasa przelotu, przejazdu będzie dyskutowana. Wtedy będę mógł potwierdzać lub zaprzeczać. Umówiliśmy się z naszymi partnerami z Ukrainy, że staramy się być bardzo oszczędni w komentowaniu tematyki logistycznej - podsumował Przydacz.

Poniżej galeria ze zdjęciami z wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych

Sonda
Czy Joe Biden jest dobrym prezydentem?
Prezydent Zełesnki w USA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany