Sejm RP

i

Autor: Wikipedia, CC, 2010, Fot. Kalinka261015 Sejm RP

Najnowsze badanie poparcia politycznego

Sondaż: PiS dobija niemal do 40 proc. poparcia. KO już ma "3" z przodu

2022-12-22 10:31

W najnowszym badaniu poparcia formacja Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) wyraźnie plasuje się na czele. Prawo i Sprawiedliwość, osiągając niemal 40-procentowy wynik pewnie plasuje się na pierwszej pozycji w stawce. Całkiem wysoko wspięła się także Koalicja Obywatelska, która przekroczyła próg 30 proc. poparcia.

W najnowszym sondażu poparcia wykonanym przez pracownię Social Changes na zlecenie wpolityce.pl znalazło się pięć formacji politycznych, które dostałyby się do Sejmu. Pierwszą z nich jest Prawo i Sprawiedliwość, które w badaniu osiągnęło niemal 40 proc. poparcia. Mowa o 38 proc. głosów oddanych na formację rządzącą, co oznacza brak zmian względem ostatniego badania sondażowni.

PiS pierwsze dobija prawie do 40 proc., druga Koalicja Obywatelska na pułapie 30 proc. głosów

Druga w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska. Na największą partię opozycyjną zdecydowało się zagłosować 30 proc. badanych, co oznacza wzrost o 3 pkt. proc. względem ostatniego badania poparcia politycznego.

Pierwszą trójkę zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która osiągnęła wynik 9 proc. głosów. Ugrupowanie notuje tym samym spadek od ostatniego badania Social Changes o 1 pkt. proc., choć zachowuje swoje miejsce na podium.

Zgodnie z wynikami sondażu po piętach formacji Szymona Hołowni depcze Lewica. Formacja ta jest blisko miejsca trzeciego, ponieważ dzieli ją od Polski 2050 zaledwie 1 pkt. proc., (8 proc. poparcia) co może zwiastować zmiany w kolejnym zestawieniu partii na podium. 

Sporo punktów traci natomiast Konfederacja. Prawicowa formacja notuje 6 proc. poparcia, czyli 3 pkt. proc. mniej względem ostatniego sondażu Social Changes.

Za sejmową burtą znalazło się natomiast PSL. Ludowcy z wynikiem 4 proc. mogą pomarzyć jedynie o przeskoczeniu progu wyborczego. 2 proc. głosów skapnęło natomiast formacji Kukiz'15, a 1 proc. trafił do Porozumienia już nie Jarosława Gowina, a prowadzonego przez Magdalenę Srokę.

Badanie przeprowadzone w dniach 16 do 19 grudnia 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1081 osób.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak PiS walczy o głosy na wsi

Sonda
Czy wierzysz sondażom wyborczym?
Krzysztof Jackowski przewiduje jak będzie się żyło, nam Polakom, w 2023 roku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany