Mateusz Morawiecki

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Premier zaliczył wpadkę

Uśmiercono ważnego księdza! Kapelan "Solidarności" jednak żyje! Morawiecki zdążył już pożegnać ks. Stanisława Małkowskiego

2022-10-13 10:59

Mateusz Morawiecki (54 l.) zaliczył wpadkę spiesząc z kondolencjami dla rodziny ks. Stanisława Małkowskiego (78 l.). W czwartek rano Polska Agencja Prasowa podała, że kapłan "Solidarności" nie żyje. W ciągu kilkudziesięciu minut najbliższa rodzina rzekomo zmarłego duchownego, potwierdziła jednak, że ks. Małkowski nie umarł. Premier zdążył jednak złożyć kondolencje i zaliczyć wpadkę.

Polska Agencja Prasowa podała informację o śmierci kapelana Solidarności, ks. Stanisława Małkowskiego. Na informację natychmiast zareagował szef rządu, Mateusz Morawiecki. Premier bardzo szybko złożył kondolencje rodzinie księdza:Solidarność utraciła kolejną wielką postać. W wieku 78 lat odszedł ks. Stanisław Małkowski – kapelan ruchu, działacz opozycji demokratycznej i publicysta. Za swoją odwagę, wymowne kazania oraz kontakty z opozycją był wielokrotnie nękany przez Służbę Bezpieczeństwa. Jego postać na zawsze zapisała się na kartach historii Polski i opozycji demokratycznej - mogliśmy przeczytać w usuniętym już wpisie na facebookowym profilu premiera.  Informację o śmierci ks. Małkowskiego zdążyły podać ważne portale informacyjne i komentatorzy na Twitterze. 

Ks. Stanisław Małkowski żyje. Mateusz Morawiecki pospieszył się z kondolencjami

Informację przekazaną przez PAP w ciągu niecałej godziny zdementowała Archidiecezja Warszawska. Informację o tym, że ksiądz Stanisław Małkowski żyje i ma się dobrze, przekazał rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński. - Brat ks. Stanisława Małkowskiego dementuje informacje o jego rzekomej śmierci. Media i polityków prosimy o wycofanie informacji oraz w przyszłości weryfikację źródeł. Księdzu Stanisławowi życzymy zdrowia! - napisał na Twitterze Śliwiński.

Kim jest ks. Stanisław Małkowski? To słynny kapłan i przyjaciel ks. Jerzego Popiełuszki

Ks. Stanisław Małkowski urodził się w 1944 roku. Już w latach 60. XX wieku angażował się w działalność opozycyjną. W 1968 roku brał udział w strajkach, a w 1974 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Był przyjacielem i współpracownikiem ks. Jerzego Popiełuszki (+37 l.). Ks. Stanisława Małkowskiego antykomuniści okresu PRL bardzo cenili ze względu na bezpardonowość w wytykaniu władzy jej błędów.

Wyraziste stanowisko kapłana dotyczyło jednak nie tylko kwestii walki z komunizmem. Ks. Stanisław Małkowski zasłynął w 2010 roku poświęceniem tzw. krzyża smoleńskiego. Zaś w 2011 roku duchowny zaangażował się w działalność Rady Stowarzyszenia Solidarni 2010. Niejednokrotnie podkreślał, że katastrofa w Smoleńsku była w rzeczywistości zamachem.

Poniżej galeria z wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Kórniku, gdzie ochraniało go prawie 200 policjantów

Dyner o ciężkiej zimie: "Ukraińcy muszą być gotowi na zimno, które będzie odgrywało rolę psychologiczną" [Raport Walczaka]
Sonda
Czy Mateusz Morawiecki nadal powinien być premierem?
Listen to "To będzie potężny kryzys gospdarczy, do którego doprowadziły rządy PiS - Jacek Jaśkowiak. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.