Donald Tusk

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express

MOCNE NAGRANIE

Tusk pokazał “całą prawdę” o PiS. Odwołał się do statystyk. “Prowadzą nas na skraj katastrofy!” [WIDEO]

2022-11-09 7:20

Lider PO Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych nowe nagranie, w którym mocno uderza w PiS. Na krótkim filmiku polityk przedstawił, jak prezentowały się dane dotyczące m.in. inflacji, szkolnictwa i praw człowieka za czasów jego rządów, a jak wyglądają one obecnie.

- Macie dosyć kłamstwa? Ja też. Chcecie prawdy? Mam dzisiaj tutaj liczby i fakty - zaczął swoje nagranie Donald Tusk. Wskazał, że PiS prowadzi Polskę na skraj katastrofy w każdym wymiarze. 

Inflacja, wolność mediów i prawa człowieka. Donald Tusk w mocnym wideo punktuje PiS

Na pierwszy ogień poszła drożyzna. - Zaczniemy od tego, co najbardziej dotkliwe dzisiaj. Jak zdawałem urząd premiera, inflacja była na poziomie 0, trochę poniżej 0. Dzisiaj to jest 18 proc. i ciągle idzie w górę - mówił Tusk.

Następnie lider odniósł się do danych dotyczących m.in. warunków prowadzenia biznesu, szkolnictwa, zdrowia oraz przytoczył ranking skuteczności państwa. W każdej z tej kategorii Polska zanotowała widoczne spadki. 

Kolejnym tematem, jaki poruszył lider PO były kwestie wolności mediów i praw człowieka. - Wolność mediów - katastrofa. Z 18. miejsca na 66. Prawa człowieka i mniejszości to samo - o 22 dwie pozycje w dół - punktował Tusk. - Za co się nie wezmą (obóz rządzący - red.), prowadzą nas na skraj katastrofy - skwitował Tusk

Problem niskiej dzietności w Polsce. Tusk uderza w Kaczyńskiego 

Lider PO odwołał się również do statystyk dotyczących liczby urodzeń. Jak zauważył, w Polsce w ostatnim roku jego rządów urodziło się 375 tys. dzieci, z kolei w ostatnim roku rządu PiS o 55 tys. dzieci mniej. 

-  Może dlatego, że Polską rządzi facet, który myśli, że kobiety dają w szyję, zamiast rodzić - powiedział polityk, nawiązując do głośnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

- Nigdy wybór nie był tak prosty, jak dzisiaj. Bo to nie jest wybór między partiami politycznymi. To jest wybór między dobrem a złem. Jeśli chodzi o wasze prawa, pieniądze, dzieci, przyszłość, zdrowie, bezpieczeństwo - w każdej z tych spraw wybór jest prosty jak nigdy - podusmował Tusk.

Sonda
Ufasz Donaldowi Tuskowi?
Jan Maria Jackowski: "Premier doskonale zdaje sobie sprawę jaka jest realna, a nie propagandowa sytuacja państwa" [Express Biedrzyckiej]

Bezrobocie jednak wzrośnie? Przyznaje to MINISTER!

Posłuchaj rozmowy w podcaście SEDNO SPRAWY.

Listen to "Bezrobocie może wzrosnąć. Grozi nam RECESJA GOSPODARCZA - Waldemar Buda. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany