Borys Budka, Janina Ochojska

i

Autor: AP, Marek Kudelski/Super express, AKPA Borys Budka, Janina Ochojska

"BUDKA BOI SIĘ, ŻE SPADNĄ MU SŁUPKI?"

Spór o zaporę na granicy. Budka odcina się od słów Ochojskiej. Europosłanka ostro odpowiada

2022-11-07 8:55

Kwestia budowy zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim wzbudza sporo emocji wśród polityków opozycji. Pomysł w ostrych słowach skrytykowała europosłanka Janina Ochojska. “Czy Pan (szef MON Mariusz Błaszczak - red.) i rząd PiS zostaliście pozbawieni rozumu?” - napisała po ogłoszeniu decyzji o budowie. Do słów Ochojskiej odniósł się teraz szef klubu KO Borys Budka. Jego stanowisko może być dla wielu zaskoczeniem.

Tydzień temu minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił, że na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim powstanie tymczasowa zapora. Decyzja ta jest związana z pojawieniem się doniesień o otwarciu lotniska w Kaliningradzie dla lotów z Bliskiego Wschodu i krajów Afryki Północnej. 

Budowa zapory o wysokości 2,5 metra i szerokości 3 metry ruszyła już 2 listopada. Według zapowiedzi ministerstwa będą również prowadzone prace związane z zainstalowaniem urządzeń pozwalających na elektroniczny dozór granicy z obwodem kaliningradzkim.

Ochojska oburzona pomysłem Błaszczaka. "Zostaliście pozbawieni rozumu?"

Decyzję o budowie tymczasowej zapory ostro skrytykowała m.in. europosłanka Janina Ochojska. Polityczka już w zeszłym roku w mocnych słowach komentowała działania polskiego rządu i służb w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. 

„Czy Pan (Mariusz Błaszczak - red.) i rząd @pisorgpl zostaliście pozbawieni rozumu? Wydaliście 1,6 mld zł na «zaporę» na granicy PL-BY po to żeby mieć furtki do dalszego łamania prawa, na pushbacki a teraz chcecie zbudować następną? Przestrzegajcie prawa i procedur. To tańsze i skuteczniejsze” - napisała na Twitterze Ochojska. 

Budka odcina się od słów Ochojskiej. "Będziemy zawsze stać na straży polskich granic" 

Od słów Ochojskiej odciął się szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. - Będziemy zawsze stać na straży polskich granic. Pani Ochojska nie jest członkiem PO. Tego typu inwestycje będą zbadane przez nas pod kątem gospodarności - stwierdził na antenie Polsat News. 

Polityk PO podkreślił również, że “powinniśmy robić wszystko, by uszczelniać naszą granicę, zwłaszcza z Obwodem Kaliningradzkim, bo Rosja jest dzisiaj wielkim niebezpieczeństwem dla całej Europy”. 

"Czy Budka boi się, że spadną mu słupki?". Mocna odpowiedź europosłanki 

Na reakcję Ochojskiej długo nie trzeba było czekać. Europosłanka ponownie zabrała głos na Twitterze.

„Czy Borys Budka boi się tematu migracji? Że spadną mu słupki? Czy nie rozumie, że to Straż Graniczna i służby specjalne powinny kontrolować KTO przechodzi przez granice Polski? A co z przestrzeganiem prawa i pushbackami? Co ma do tego moje nieczłonkostwo w PO? Mur? Kolejny” - napisała polityczka. 

Ochojska w 2019 roku uzyskała mandat posłanki do Paramentu Europejskiego IX kadencji z 1. miejsca na liście komitetu Koalicja Europejska (jako kandydatka bezpartyjna z rekomendacji Platformy Obywatelskiej) w okręgu nr 12 obejmującym województwo dolnośląskie i województwo opolskie. 

Gen. Skrzypczak: Nikt nie ma wątpliwości, że Rosja jest państwem terrorystycznym [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Sonda
Popierasz budowę zapory na granicy z Rosją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany