Sejm odrzucił wnioski ws. dymisji Terleckiego, Kamińskiego, Sasina i Dworczyka

i

Autor: Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu/ źródło: sejm.gov.pl

Badanie pracowni Social Changes

Sondaż: Słodko-gorzki wynik dla PiS. Koalicja Obywatelska przebija 30 proc. poparcia

2022-10-06 13:03

W najnowszym sondażu poparcia Prawo i Sprawiedliwość lideruje w rankingu. Wynik partii rządzącej jest z pewnością powodem do radości w obozie władzy. Z drugiej jednak strony nawet chętnie cytowana przez media powiązane z władzą sondażownia wskazuje, że największa partia opozycji przebiła psychologiczną granicę.

W najnowszym badaniu pracowni Social Changes Prawo i Sprawiedliwość uzyskało pierwsze miejsce wśród partii z największym poparciem politycznym. Zgodnie z wynikami sondażu formacja Jarosława Kaczyńskiego (73 l.), przedstawiona w badaniu jako "Prawo i Sprawiedliwość - Zjednoczona Prawica" może liczyć na 37 proc. głosów.

PiS pierwsze, PO przebija 30 proc. poparcia. Sondaż Social Changes

Na drugim miejscu w rankingu partii politycznych znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 30 proc. poparcia. To nie tylko przekroczenie psychologicznej granicy, ale także wynik lepszy o 2 pkt. proc. względem ostatniego badania Social Changes, co może przyprawić Zjednoczoną Prawicę o ból głowy. Mniej o 2 pkt. proc. natomiast od ostatniego wyniku osiągnęła trzecia w kolejce formacja Szymona Hołowni. Na Polskę 2050 głosować chce 9 proc. ankietowanych.

Poza podium znalazła się Konfederacja z wynikiem 8 proc. głosów, czyli o 1 pkt. proc. mniej od sondażu Social Changes z ubiegłego tygodnia. Zaraz za konfederatami uplasowała się Lewica z wynikiem 7 proc. poparcia, czyli podobnie jak Konfederacja mniej o 1 proc. względem ostatniego badania.

W Sejmie tylko 5 partii. Polskie Stronnictwo Ludowe wypada z gry

Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska nie osiągnęło w tym badaniu oszałamiającego wyniku. 4 proc. poparcia sytuuje bowiem to ugrupowanie poza Sejmem. Jeszcze gorzej od ludowców poradzili sobie kukizowcy. Kukiz'15 osiągnęło bowiem 2 proc. głosów. 1 proc. w badaniu przypadł partii Jarosława Gowina, Porozumienie.

Badanie przeprowadzono w dniach 30 września - 3 października metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1081 osób. 

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak prezes Kaczyński z tajemniczą paczką ze znanego dyskontu gna limuzyną na Nowogrodzką

Sonda
Czy Platforma Obywatelska wygra kolejne wybory?
Materska-Sosnowska: "Wymiana premiera miałaby sens tylko na ostatniej prostej, wiosną przed wyborami" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają