Olga Lipińska i Jerzy Urban

i

Autor: AKPA Olga Lipińska i Jerzy Urban

Nekrolog w prasie

Olga Lipińska pożegnała Jerzego Urbana. Wylał się kubeł pomyj

2022-10-06 12:07

W prasie i internecie pojawiły się kondolencje dla najbliższych Jerzego Urbana (+89 l.). Nekrolog z terminem pogrzebu umieściła Małgorzata Daniszewska, wdowa po redaktorze naczelnym tygodnika "Nie". Poprosiła, by zamiast kupować wieńce, wesprzeć hospicjum. Na łamach "Gazety Wyborczej" pojawiło się także pożegnanie opublikowane przez Olgę Lipińską, znaną reżyserkę (83 l.). Na Twittera wrzucił je znany historyk, Sławomir Cenckiewicz (51 l.). Pod jego postem zaroiło się od mało pochlebnych komentarzy w stronę twórczyni Kabaretu Olgi Lipińskiej.

Jerzego Urbana w prasie pożegnali m.in. koledzy z czasów PRL, podpisali się jako Współpracownicy z Biura Prasowego Rządu. - Ze smutkiem i żalem żegnamy Jerzego Urbana wybitnego dziennikarza, pisarza, urzędnika. Przez całe życie, w różnych formach, starał się zwalczać otaczającą głupotę, tromtadrację, klerykalizm i wszelkie formy nacjonalizmu. Znienawidzony przez jednych, podziwiany przez innych, pozostawał zawsze sobą - czytamy w nekrologu, który także umieścił na Twitterze Sławomir Cenckiewicz. Historyk umieścił także pożegnanie napisane przez Olgę Lipińską. - Zmarł Jerzy Urban Dziennikarz Jeden z najświatlejszych umysłów w Polsce. Małgosiu, bardzo Ci współczuję Olga Lipińska - czytamy. Internautom jej nekrolog bardzo się nie spodobał. - Ta cala Olga Lipińska i jej debilny kabaret to było jedno wielkie G - skomentował jeden z użytkowników Twittera.  - "MASKI BOLSZEWICKIE OPADAJĄ !!!", "Wyłazi bolszewicka nacja już bez osłony. Hołd dla zbrodniarza KOMUNISTYCZNEGO", "Różne bzdury o Urbanie powiedziano, ale "najświatlejszy umysł" to już się nie mieści w żadnych ramach akceptacji kłamstwa i głupoty..." - czytamy w innych komentarzach. Wśród wpisów znalazł się jednak jeden, który skrytykował Sławomira Cenckiewicza. - A Pan się z pisowcami mizia. To jest chyba gorsze, niż pożegnanie przyjaciela na łamach gazety - czytamy pod postem historyka.

Awantura o pogrzeb Urbana. Czy może być pochowany na Powązkach?

Przypomnijmy, że pogrzeb Jerzego Urbana odbędzie się 11 października, o godz. 13:00, na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Były rzecznik rządów PRL spocznie w grobie rodziców, Jana i Marii Urbanów.

NIŻEJ ZOBACZYCIE, JAK MIESZKAŁ JERZY URBAN. WNĘTRZA JEGO MIESZKANIA SĄ LUKSUSOWE? PRZEKONAJCIE SIĘ SAMI 

Jerzy Urban nie żyje. Miał 89 lat