Ramzan Kadyrow

i

Autor: Shutterstock Ramzan Kadyrow

Atak na most kerczeński czeczeńską robotą?

Ramzan Kadyrow ośmieszył Putina? Podejrzany trop w sprawie zamachu prowadzi do Czeczenii

2022-10-17 15:42

Atak na most kerczeński, który miejsce miał 8 października, był atakiem na strategiczny cel, który był szczególnie ważny dla zaopatrywania zgrupowań wojsk rosyjskich na południu Ukrainy. Zniszczenie obiektu skutecznie utrudniło aprowizację wojsk, ale ugodziło także we Władimira Putina (73 l.). Co ciekawe, jeden z tropów prowadzi do Czeczenii.

Atak na most krymski, zwany również mostem kerczeńskim, był swoistego rodzaju uderzeniem w imię Władimira Putina (73 l.). Wódz Rosjan sam bowiem otwierał inwestycję w maju 2018 roku, a była mu ona prawdziwym oczkiem w głowie. Tymczasem doszło do zniszczenia budowli w dzień po urodzinach dyktatora. Dotąd, choć Ukraińcy się wcale nie przyznali, wskazywano, że to raczej ich robota. Nowy trop w sprawie zwraca jednak uwagę na Czeczenię i jej władcę - Ramzana Kadyrowa.

Most kerczeński runął po wybuchu ciężarówki. Zaraz obok w cadillacu jechał sędzia z Moskwy

Wiadomo, że 8 października eksplozja ciężarówki wypełnionej ładunkiem wybuchowym rozerwała most krymski, całkowicie topiąc jedną z jego nitek w morzu. Dotąd dochodzono, skąd przyjechała ciężarówka, kto ją prowadził, dokąd jechała. Nie zwracano większej uwagi na ofiary w ludziach, które miały miejsce. Oczywiście zginął kierowca pojazdu, ale nie tylko on.

Okazuje się, że w bezpośrednim sąsiedztwie samochodu wypełnionego ładunkami wybuchowymi w cadillacu jechał 42-letni sędzia Siergiej Masłow. Mężczyzna zmierzał właśnie z trzema współpasażerami na Krym, gdzie miał posiadłość. Pech, a może ktoś inny, chciał, że w momencie wybuchu ciężarówki, jego cadillac znajdował się zaraz obok niej. Nikt nie przeżył.

Ramzan Kadyrow odpowiada za zniszczenie mostu kerczeńskiego? Tajemnicza śmierć wskazuje na Czeczenię

Śmierć sędziego, który pracował w Moskiewskim Sądzie Arbitrażowym, mnoży pytania. Zawodowo bowiem 42-latek zajmował się głośnymi sprawami m.in. w sprawie Gazpromu. W ostatnim czasie przyglądał się zaś Ajszat Kadyrowej (23 l.), córce Ramzana Kadyrowa. Ta robi niesamowitą karierę pod okiem ojca. 2 lata temu, jeszcze jako 21-latka, została wiceminister kultury Czeczenii. Prowadzi także parę biznesów, w tym sex shop w stolicy Czeczenii, Groznym. Widać więc, że ojciec dba o jej świetlaną przyszłość.

Oczywiście niewykluczone, że Ramzan Kadyrow próbując torować córce drogę, pozbył się niewygodnego sędziego, który w procesach mógłby zniszczyć jej karierę w Rosji. Nie byłoby to nic dziwnego ze strony Ramzana Kadyrowa. Ten już niejednokrotnie udowodnił, że jest nie mniej mściwy od samego Władimira Putina, a jego czeczeńska ręka sięga daleko w Rosji i poza nią.

Jeśli jednak okazałoby się, że maczał palce w zabójstwie sędziego, wyszłoby na to, że przyczynił się także do uderzenia we Władimira Putina. Wysadzenia mostu kerczeńskiego po prostu nie można czytać inaczej.

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Gen. Koziej "W koncepcji wojny, którą prowadzi Putin, jest w pierwszej kolejności zabijanie cywilów" [Express Biedrzyckiej]