Putin zwolnił najgroźniejszych więźniów. Pojadą walczyć w Ukrainie

i

Autor: pixabay.com Putin zwolnił najgroźniejszych więźniów. Pojadą walczyć w Ukrainie

"TO WOJNA ROSJI. NIE PUTINA"

Putin poważnie cierpi i jest w amoku? Minister z KPRM: “Z części komentarzy bije naiwność”

2022-11-03 7:45

"Władimir Putin jest poważnie chory”, "prezydent Rosji jest niemal na łożu śmierci” - w sieci łatwo można natknąć się na tego typu artykuły oraz wpisy w mediach społecznościowych. Stan zdrowia Putina jest uważnie obserwowany przez niemal wszystkich, a wiele z zachowań dyktatora wzbudza ciekawość. Czy jednak nietypowe objawy mogą być podstawą do przypuszczeń, że Putin wkrótce odejdzie, wojna w Ukrainie się skończy, a Rosja stanie się wzorową demokracją? W taki scenariusz nie wierzy Stanisław Żaryn, minister z Kancelarii Premiera.

W sieci regularnie pojawiają się treści wskazujące na zły stan zdrowia Władimira Putina. Dla przykładu - jedne z najnowszych doniesień mówią o chorobie Parkinsona oraz raku trzustki z przerzutami na prostatę. Wcześniej z kolei zwracano uwagę np. na utykanie przez polityka na jedną nogę, problemy z poruszaniem dłonią i przechyloną postawę ciała. Plotki o fatalnym stanie Putina regularnie dementuje rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. 

Stanisław Żaryn ostro o doniesieniach nt. stanu zdrowia Putina. "Z części komentarzy bije naiwność"

W informacje o złym stanie zdrowia Putina nie wierzy pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Minister w KPRM napisał na Twitterze, że to "kolejny raz, gdy doniesienia o złym stanie zdrowia Putina stały się pretekstem do sugestii, że postradał on zmysły, czy że jest w amoku i zaraz dojdzie do politycznych zmian w Rosji”. "Z części komentarzy bije naiwność" - ocenił. 

Żaryn wskazał, że "Rosja prowadzi wojnę, a władze na Kremlu działają zgodnie ze swoim planem - realizują imperialny scenariusz będący elementem strategii politycznej prowadzonej od lat". "Wojna przeciwko Ukrainie to nie prywatna inicjatywa Putina. To wojna Rosji, a nie Putina. Rosja prowadzi wojnę i będzie ją kontynuowała. Rosjanie wciąż popierają imperialną politykę władz" - napisał.

"Sugestie, że Putin postradał zmysły, czy też, że Rosja bez Putina będzie normalnym demokratycznym krajem, to szkodliwa naiwność i oderwanie od realiów" - stwierdził minister w KPRM. Według niego "niezależnie od tego, kto będzie rządził w Rosji (czy kto przejmie władze po Putinie) – musi czuć presję świata. Zachód nie może popełnić grzechu naiwności".

"Zmiana kadrowa na Kremlu to za mało, by wrócić do normalnych relacji z Rosją" - uważa pełnomocnik. Dodał, że "Zachód musi racjonalnie oceniać zagrożenia ze strony Rosji". “Rosja pozostanie groźna, dopóki nie zmieni się natura państwa rosyjskiego, które obecnie bazuje na służbach specjalnych z czasów sowieckich" - stwierdził.

Gen. Skrzypczak: Nikt nie ma wątpliwości, że Rosja jest państwem terrorystycznym [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Sonda
Czy Putin przegra wojnę?