IRIS-T-SL, rakieta

i

Autor: mat. prasowe

Wojna w Ukrainie

Rosyjska rakieta spadła na kolejne państwo w Europie. Putin nie daje za wygraną

2022-10-31 15:01

Według mołdawskich władz, rosyjska rakieta spadła na wieś Nasławcza na północy Mołdawii, przy granicy z Ukrainą. Od samego rana trwa także zmasowany atak na cele infrastruktury krytycznej w całej Ukrainie.

W ostatnim czasie rosyjskie siły dokonują wzmożonych ataków na ukraińskie elektrownie i inne obiekty dostarczające prąd oraz bieżącą wodę dla mieszkańców. Wojska Władimira Putina dokonały zmasowanych ostrzałów na m.in. Kijów, Zaporoże, Dnipro i Charków. Armia ukraińska podała, że zestrzelono 44 z ponad 50 rosyjskich rakiet.

Rosyjska rakieta spadła na Mołdawię

Z kolei Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Mołdawii przekazało, że na wieś Nasławcza w północnej części spadł pocisk, który został strącony przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. Nie ma obecnie informacji o poszkodowanych. Uszkodzonych zostało kilka budynków. 

Według ukraińskich władz, wystrzelony przez Rosję dron uderzył w zaporę wodną znajdującą się 10 km od mołdawskiej wsi. Nie ma obecnie zagrożenia powodzią. 

"Rosja atakuje cele cywilne, bo nadal ma wolę zabijania Ukraińców i służące do tego pociski" - skomentował na Twitterze ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba, odnosząc się do ataków rakietowych Rosji na różne cele w jego kraju.

Polskie myśliwce F-16 nad Słowacją. Latamy, by odstraszyć Rosjan

z kolei rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko stwierdził z kolei, że poranne rosyjskie ataki na infrastrukturę energetyczną Kijowa i innych miast pokazują, że "Rosja nie jest zainteresowana negocjacjami pokojowymi, ani kwestią światowego bezpieczeństwa żywnościowego. Jedynym celem Putina jest śmierć i zniszczenie".

Krystian Zięć
Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?