Na granicy z Obwodem Kaliningradzkim rośnie zapora. Jej budowa obejmie także powiat  braniewski

i

Autor: arch. 16DZ W ramach wsparcia straży granicznej przez wojsko inwestycję realizują żołnierze jednostek inżynieryjnych.

Sondaż dotyczący nowej zapory na granicy

Polacy za odcięciem od Kaliningradu. Jednoznaczne wyniki sondażu

2022-11-07 11:16

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się budowa zapory na granicy polsko-rosyjskiej, która liczy ponad 200 km. Tymczasowe ogrodzenie, którego budowa została ogłoszona przez Mariusza Błaszczaka (53 l.) ma finalnie mieć 2,5 metra wysokości i 3 metry szerokości. Okazuje się, że Polacy przyjęli pomysł z entuzjazmem.

2 listopada w środę szef ministerstwa obrony narodowej ogłosił budowę zapory na granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Przyczyną jej budowy był fakt, że nagle lotnisko w Kaliningradzie otworzyło połączenia z Bliskim Wschodem, co przez rządzących zostało odczytane jako wstęp do sztucznego kryzysu migracyjnego, z jakim mieliśmy do czynienia w lato i na jesieni 2021 roku.

Doświadczenia z granicy polsko-białoruskiej procentują. Dlatego też MON zdecydowało się na błyskawiczną budowę zapory, która ograniczy ruch pomiędzy Polską a Obwodem Kaliningradzkim. Już w tym momencie stoi kilkaset metrów zasieków złożonych między innymi z drutu ostrzowego i okazuje się, że Polacy pomysł generalnie popierają.

Sondaż: Polacy za ochroną granicy z Obwodem Kaliningradzkim

W sondażu przeprowadzonym przez IBRiS dla Radia ZET zapytano Polaków o ich zdanie w kwestii budowy zapory na granicy z Rosją. Grubo ponad połowa ankietowanych pomysł popiera, bo aż 63,8 proc. badanych. Przeciwnych budowie zapory jest natomiast 22,8 proc. ankietowanych. Zdania w tej kwestii nie ma natomiast 13,4 proc. badanych.

Największe poparcie wśród wyborców poszczególnych partii politycznych pomysł ma u wyborców PiS, bo 93 proc. badanych popiera budowę zapory. Sprawa dzieli natomiast wyborców opozycji - 48 proc. z nich budowę zapory popiera, 36 proc. jest natomiast przeciw niej, a odsetek niezdecydowanych wynosi 16 proc. ankietowanych.

Badanie przeprowadzone w dniach 4-5 listopada na reprezentatywnej grupie Polaków.

Poniżej galeria dotycząca alkoholu w Polskiej polityce

Sonda
Czy zapora przy obwodzie kaliningradzkim jest potrzebna?
P.SZROT: BRUKSELA NIE MA POWODU BY ZAWIERAĆ KOMPROMIS Z RZĄDEM
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany