Krystyna Pawłowicz

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Krystyna Pawłowicz

Była posłanka PiS w furii po słowach o alkoholu

Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała, rozjuszyły ją słowa o alkoholizmie. "Proszę się nie ośmieszać"

2022-11-07 9:05

Wystarczyła jedna depesza, by Krystyna Pawłowicz (70 l.) została wyprowadzona z równowagi. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości wdała się w dyskusję na Twitterze z powodu oburzenia, jakie wywołał na niej komunikat PAP. Uwagę Krystyny Pawłowicz zwróciła treść wiadomości, ale przede wszystkim jej forma, która była według niej zbyt poprawna politycznie.

Krystyna Pawłowicz, była posłanka PiS, a obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego, wdała się w emocjonalną dyskusję na Twitterze dotyczącą treści przekazywanej przez publicznego nadawcę. Pawłowicz oburzyła się bowiem na Polską Agencję Prasową, która umieściła swoją depeszę w jednym z tweetów. Zdaniem byłej deputowanej do izby niższej parlamentu, PAP komunikuje się skrajnie poprawnie politycznie.

PAP skrajnie politycznie poprawna? Krystyna Pawłowicz grzmi na Twitterze

Kto by się spodziewał, że depesza PAP dotycząca badania University College w Londynie wywoła takie emocje. Agencja przekazała bowiem wiadomość, w której omawiano wyniki badań Brytyjczyków. Z tych wynika, że w konsekwencji regularnego picia alkoholu może dojść do samookaleczenia lub śmierci. - Dlaczego piszecie skrajnie polit.poprawnie? Co to w ogóle znaczy to wieloznaczne „problematyczne picie”? Tzn.jakie ? [pisownia oryginalna - red.] - oburzała się Pawłowicz.

Była posłanka skrytykowała PAP za "polityczną poprawność". Jej zdaniem agencja powinna była pisać bardziej precyzyjnie, bo inaczej "psuje polskie słowa" - Nikt tam u was nie ma odwagi napisać, że alkoholizm/nadużywanie alkoholu zwiększa ryzyko samobójstwa? Proszę się nie ośmieszać i nie psuć sensu polskich słów - podsumowała Krystyna Pawłowicz.

Alkohol tematem weekendu. Przez Jarosława Kaczyńskiego

Nie da się ukryć, że prezes PiS, Jarosław Kaczyński (73 l.) sprawił, że alkohol stał się tematem w ten weekend szczególnie szeroko komentowanym w polityce. Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkania w Ełku mówił bowiem o problemie z alkoholem w społeczeństwie. Jego zdaniem mężczyzna uzależnia się od niego w średnio 20 lat, a kobieta jedynie w 2 lata. To właśnie - zdaniem lidera partii rządzącej - picie mocnych trunków przez panie może być powodem spadku dzietności.

Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Pamiętajcie, że mężczyzna żeby popaść w alkoholizm to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych, a kobieta tylko dwamówił prezes PiS.

Poniżej galeria dotycząca alkoholu w polskiej polityce

Sonda
Jak oceniasz język, którego używa prof. Krystyna Pawłowicz?
Marek Zuber: "Rząd nie walczy z inflacją, to bzdura kompletna, którą politycy powielają" [Express Biedrzyckiej]

Polacy podzieleni przez polityków, jak nigdy dotąd!

Posłuchaj, jak reagują zwykli ludzie na pytania o sytuację w kraju!

Listen to "Tak politycy podzielili Naród! SKŁÓCENI Polacy mówią o WOJNIE DOMOWEJ!" on Spreaker.