Wladimir Putin, Emmanuel Macron

i

Autor: EASTNEWS

Wojna na ukrainie

Putin w rozmowie z Macronem mówił o bombach atomowych! Wspominał Hiroszimę i Nagasaki!

2022-11-06 21:18

Prezydent Rosji Władimir Putin miał powiedzieć Emmanuelowi Macronowi, że bomby atomowe zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki są dowodem na to, że nie trzeba przeprowadzać ataku nuklearnego na duże miasto, aby wygrać wojnę. Takie wiadomości podają brytyjskie media. Miesiąc temu prezydent Francji przyznał, że Francja ma doktrynę nuklearną opartą na żywotnych interesach kraju i jasno zdefiniowaną.

Putin o bombie atomowej

Władimir Putin straszy bombą atomową. Do niepokojącej rozmowy miało dojść pomiędzy Władimirem Putinem a prezydentem Francji. Jak podały zagraniczne media, podczas jednej z rozmów telefonicznych z prezydentem Francji Putin miał poruszyć wątek Japonii, która skapitulowała podczas II wojny światowej po tym, jak Amerykanie zrzucili na Hiroszimę i Nagasaki bomby atomowe. "Macron był wyraźnie zaniepokojony. Brzmiało to jak bardzo mocna sugestia, że ​​Putin może zdetonować taktyczną broń nuklearną na wschodzie Ukrainy, pozostawiając Kijów nietknięty. Wyglądało na to, że było to sedno jego uwag" - cytuje francuskie źródło dyplomatyczne "Daily Mail".  "Obaj prezydenci niewątpliwie dyskutowali o ryzyku użycia broni jądrowej. Władimir Putin chce przekazać, że wszystkie opcje są na stole, zgodnie z rosyjską doktryną dotyczącą broni jądrowej" - podano. 

"Francja ma doktrynę nuklearną opartą na żywotnych interesach kraju i jasno zdefiniowaną. Nie byłyby one zagrożone, gdyby doszło do nuklearnego ataku balistycznego na Ukrainie lub w regionie" - ocenił w październiku Emmanuel Macron na łamach gazety.

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Politycy od kuchni - Krzysztof Śmiszek