Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris

i

Autor: Terlecki fot. facebook.com/OrdoIuris

Prawicowa organizacja ograniczy działalność?

Ordo Iuris w finansowych tarapatach. Prezes przyznaje, kryzys jest bardzo poważny

2022-11-02 17:11

Prezes Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski, nie owijał w bawełnę w najnowszym newsletterze swojego autorstwa. W komunikacie wprost przyznał, że fundacja znalazła się w ciężkim położeniu przez kłopoty z finansami. Kryzys jest na tyle poważny, że "stawia pod znakiem zapytania możliwość dalszej skutecznej realizacji misji Instytutu".

- Udało nam się osiągnąć ten sukces pomimo tego, że od początku roku przeżywamy bardzo poważny kryzys finansowy - czytamy na początku komunikatu autorstwa Jerzego Kwaśniewskiego. W najnowszym newsletterze prezes Ordo Iuris przyznaje, że sytuacja organizacji jest tak poważna, że musiała ograniczyć procedowane już projekty i zrezygnować z wielu planów.

"Oszczędności mają swoje granice". Jerzy Kwaśniewski prosi o finansowe wsparcie Ordo Iuris

Dalej w komunikacie szef Ordo Iuris podkreśla, że nawet cięcia mają swoje granice, poniżej których zejść nie sposób. Dlatego też kryzys "pod znakiem zapytania stawia możliwość dalszej skutecznej realizacji misji Ordo Iuris", a Kwaśniewski "z ogromnym zaufaniem i śmiałością" zwraca się do adresatów newslettera o wsparcie finansowe.

- Zwracam się do państwa o rozważenie jednorazowego, a także stałego wsparcia dla Instytutu Ordo Iuris w tym szczególnie trudnym czasie - apeluje Kwaśniewski i ostrzega przed ideologicznymi zagrożeniami, jakie czyhać mają na nasz kraj. - To od naszej aktywności i zaangażowania zależeć będzie, czy globalni gracze przejmą kontrolę nad polską suwerennością oraz, czy Polska będzie stawiać na życie, rodzinę i wolność - alarmuje prezes Ordo Iuris.

Ordo Iuris ma problemy nie tylko z finansami. Collegium Intermarium uczy stacjonarnie 4 osoby

Prawicowa organizacja boryka się jednak nie tylko z problemami natury finansowej. W jej prestiż uderzyły ostatnie doniesienia dotyczące Collegium Intermarium, które jest uczelnią założoną przez Ordo Iuris. Okazuje się, że w tym roku podmiot otrzymał 6 zgłoszeń studentów, z czego do nauki stacjonarnej dopuścił jedynie 4 osoby. Liczba ta robi jeszcze większe wrażenie, gdy dodać, że obecnie Collegium Intermarium zatrudnia 35 wykładowców. 

Pod zdjęciem z Twittera znajduje się galeria, w której możecie zobaczyć, jak wyglądają groby polityków

Sonda
Czy popierasz działalność Ordo Iuris?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Marcin Kierwiński uderza w Kaczyńskiego! "Tchórz, nic więcej"