Małgorzata Gersdorf świadkiem śmiertelnego wypadku motocyklisty

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS; ARCHIWUM PRYWATNE / SCREEN Małgorzata Gersdorf świadkiem śmiertelnego wypadku motocyklisty

Suwalska prokuratura powołała biegłego

Będzie przełom w sprawie prof. Małgorzaty Gersdorf? Coraz bliżej wyjaśnienia śmierci 26-latka

2022-11-02 15:08

Małgorzata Gersdorf (69 l.), była prezes Sądu Najwyższego, niewątpliwie oczekuje szybkiego zakończenia sprawy śmierci 26-letniego motocyklisty, do jakiej doszło na trasie S8 pod Zambrowem. Prof. Gersdorf i jej mąż pozostają świadkami wydarzenia, które miało miejsce w kwietniu tego roku, a wyjaśnianiem którego zajmuje się suwalska prokuratura.

Przypomnijmy, że była pierwsza prezes Sądu Najwyższego i jej mąż Bohdan Zdziennicki (78 l.) są świadkami w sprawie śmiertelnego wypadku na S8 pod Zambrowem. Poruszający się motocyklem 26-latek w pewnym momencie stracił panowanie nad maszyną i uderzył z impetem w barierki. Niestety nie miał szans. Dramat rozegrał się w pobliżu auta, którym jechało małżeństwo.

Małgorzata Gersdorf nie zatrzymała się po wypadku na S8. Wydarzenia miała nie widzieć

Kontrowersje wzbudziła reakcja Małgorzaty Gersdorf i Bohdana Zdziennickiego, którzy po śmiertelnym wypadku 26-latka, do jakiego doszło tuż za ich autem, jechali dalej. Małżeństwo przekonuje, że nie widziało wypadku motocyklisty, a o sprawie poinformowała ich dopiero policja.

Nagranie, które zachowało się z feralnego wydarzenia, pokazuje jedynie ostatnie momenty dramatu. 26-latek przejeżdża na wideo obok auta z sędziami na pokładzie, po czym uderza w barierę energochłonną. Śledztwo suwalskiej prokuratury skrupulatnie bada sprawę, a prokuratorzy próbują dojść do tego, co sprawiło, że motocyklista wykonał nagły manewr i stracił panowanie nad pojazdem.

Śledztwo mieli zamknąć do października. Ale jest kolejny biegły

Prokuratorzy z Suwałk planowali zamknąć śledztwo w październiku. Niestety dostarczona we wrześniu opinia biegłego była niejednoznaczna, co zmusiło ich do zwrócenia się po kolejną ekspertyzę. Tę sporządza Instytut Ekspertyz Sądowych w Gdańsku, a pytanie, na które biegli mają odpowiedzieć, dotyczy tego, czy kierujący autem sędzia miał wpływ na śmiertelny wypadek 26-latka.

Poniżej galeria, w której możecie zobaczyć, jak całuje prezes PiS

Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Marcin Kierwiński uderza w Kaczyńskiego! "Tchórz, nic więcej"