PiS chce wprowadzić nowe prawo. Zmiany będą dotyczyć 10 mln Polaków

i

Autor: pixabay/WIkipedia

Nie widzi żadnej innej możliwości

Profesor UW wpadł w szał. Chce delegalizacji partii, wyszedł z siebie

2022-11-02 11:45

Prof. Maciej Górecki nigdy nie ukrywa swoich przekonań i poglądów politycznych. Za pośrednictwem swojego Twitera często wygłasza dość kontrowersyjne tezy i nie boi się o nich mówić. Tym razem stwierdził, że należy nie tylko zdelegalizować Prawo i Sprawiedliwość, ale także zdelegalizować ich majątek. Czy przesadził?

Prof. UW nie pozostawia suchej nitki na PiS

Wykładowca UW zajmuje się takimi obszarami jak "zachowania wyborcze, systemy wyborcze, politologia porównawcza, metodologia badań społecznych" - czytamy na oficjalnej stronie uniwersytetu. Warto wspomnieć, że jego studenci mają z nim zajęcia na Wydziale Psychologii. Prof. Maciej Górecki skrytykował otwarcie obóz rządzący. "Rozliczenie z PiS należy przeprowadzić w 2 etapach. Pierwszy, szybki, to delegalizacja partii, konfiskata jej majątku, odebranie subwencji (posłowie zachowują mandat, tracąc afiliację). Drugi, bardziej żmudny etap to indywidualne procesy konkretnych przestępców z PiS" - napisał na swoim Twitterze. To nie pierwsza krytyka z jego strony. Niedawno także opisał w mocnych słowach, co sądzi o poczynaniach Prawa i Sprawiedliwości. "Debata to element demokracji, a PiS to partia antydemokratyczna. Należy ją odsunąć od władzy, zdelegalizować, majątek skonfiskować, funkcjonariuszy surowo ukarać. Później, już w demokratycznym towarzystwie, będziemy sobie debatować" – podkreślał. Jakiś czas temu do jego wypowiedzi odniósł się nawet Przemysław Czarnek w związku z określeniem przez uczonego wyborców PiS jako "niezwykle toksycznymi kulturowo". 

"Oto totalitaryzm u bram naszego wolnego i praworządnego Państwa. To naukowe zaplecze PO i Lewicy. już zapowiada infiltrację, dezintegrację itd., już dziś opluwają 40% społeczeństwa. Dziękujemy za szczerość i czekamy na dalsze punkty programowe opozycji" – pisał szef MON. 

Marek Sawicki: PiS doprowadza to państwo do ruiny [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]
Sonda
Czy chcesz, żeby Prawo i Sprawiedliwość rządziło trzecią kadencję?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany