Mateusz Morawiecki, Leszek Miller

i

Autor: WITOLD ROZBICKI/REPORTER, WOJCIECH STROZYK/REPORTER

SZOKUJĄCE SŁOWA

Morawiecki miesza Millera z błotem. "To postkomunista nawykły do tego, żeby przytakiwać Moskwie"

2022-08-10 16:14

Premier Mateusz Morawiecki podczas środowej (10 sierpnia) konferencji mówił nie tylko o bezpieczeństwie na drogach i wypadku polskiego autokaru w Chorwacji, ale znalazł też czas na słowne zaatakowanie opozycji. Tym razem najmocniej dostało się byłemu premierowi i obecnemu europosłowi Leszkowi Millerowi. Morawiecki odniósł się do ostatniej wypowiedzi Millera i zarzucił mu, że jest "postkomunistą nawykłym do tego, żeby przytakiwać Moskwie".

Nasz kraj wciąż nie otrzymał pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Unia tłumaczy, że jest to spowodowane brakiem realizacji uzgodnionych z polskim rządem kamieni milowych. 

Politycy PiS przekonują z kolei, że wina leży m.in. po stronie unijnych biurokratów, jak i działań opozycji. W ostatnim czasie o sporze w coraz ostrzejszym tonie zaczął się wypowiadać nawet prezes partii Jarosław Kaczyński. 

Leszek Miller w mocnych słowach o sporze z Unią. Porównał Polskę do "wrzeszczącego bachora"

Napiętą sytuację skomentował w rozmowie z TVN24 były premier, a obecny europoseł Leszek Miller

- Polska przypomina wrzeszczącego bachora, którego trzeba wystawić za drzwi i tak zostanie uczynione - ocenił polityk.  

Mateusz Morawiecki nie przebiera w słowach. Nazwał Millera komunistą

Słowa Millera nie spodobały się Mateuszowi Morawieckiemu, który odniósł się do nich podczas środowej (10 sierpnia) konferencji. Premier ocenił, że Leszek Miller jest "komunistą, postkomunistą, nawykłym do tego, żeby przytakiwać Moskwie, zgadzać się we wszystkim z Rosją i Kremlem".

- To jest ta podległość wyuczona wobec wschodu i Rosji, która do dziś drzemie w głowie i niestety również w sercu Leszka Millera - stwierdził szef rządu. 

W trakcie swojego wystąpienia Morawiecki tłumaczył, że Miller przynależy do "egzotycznej koalicji”, a jej drugą część tworzą liberałowie. 

- Oni są przyzwyczajeni do potakiwania wobec Brukseli, do zgadzania się ze wszystkim, co mówi Berlin, Bruksela - mówił premier.

Morawiecki ma dla opozycji komunikat. Zapowiada twardą realizację własnych interesów 

- Dla liberałów i komunistów mam taki komunikat: Polska realizuje swój własny interes, nie ogląda się na nikogo, nie będzie reagować na żadne tupanie nogą ze strony brukselskich biurokratów, tylko z godnością realizuje swoją politykę w najlepiej pojętym polskim interesie, do którego należy również formowanie różnego rodzaju naszych instytucji - podkreślił premier.

Morawiecki zapewnił, że polski rząd będzie twardo realizować swoje interesy. - Jestem przekonany, że będziemy tutaj bardzo skuteczni - zaznaczył. 

ZOBACZ TAKŻE: Będzie więcej kontroli autokarów. Jest zapowiedź Morawieckiego

Sonda
Zgadzasz się z Mateuszem Morawieckim?
Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE