Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Felieton "Prosto z lewej"

Leszek Miller uderza w Kaczyńskiego i Dudę. "Spadli z..."

2022-08-10 5:00

"Budowa mega lotniska w Baranowie jest tematem nieustających kpin. Mieszkańcom gminy Baranów do śmiechu nie jest. W oczy zagląda im widmo wysiedleń. Płaczą, protestują. Tak jest zresztą nie tylko w Baranowie, gdyż burzyć się zaczynają mieszkańcy terenów, przez które mają mknąć superszybkie pociągi dowożące przyszłych pasażerów do Baranowa: Krasnystaw, Zamość, Bełżec, Jelcz-Laskowice, Oława, Mikołów, Żory" - napisał w najnowszym felietonie Leszek Miller.

Jak głosowaliście, tak macie

Zatrzymajmy się jednak w Baranowie, gminie w województwie mazowieckim. Z komunikatu Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że w ostatnich wyborach parlamentarnych PiS zdeklasował tam rywali zdobywając 56 proc. głosów. Druga Koalicja Obywatelska miała cztery razy mniej! W drugiej turze wyborów prezydenckich pan Duda dostał tam ponad 65,08 proc. głosów – dwa razy więcej niż Rafał Trzaskowski … No to do kogo teraz macie pretensje, chciałoby się zapytać? Jak głosowaliście, tak macie.

Nie piszę tego, żeby wyzłośliwiać się nad ludźmi, nad którymi wisi groźba zrujnowania ich dotychczasowego życia. Bardzo im współczuję. Piszę, żeby uświadomić Państwu, że dopóki nie będziemy widzieli ścisłego związku naszych decyzji przy urnie wyborczej, z naszym własnym losem, dopóty zawsze będziemy zawiedzeni i nieszczęśliwi. PiS i Duda z niczym się nie kryli. Każdy ich słyszał, ale niestety nie każdy słuchał. A oni już wtedy judzili przeciwko Unii, szczuli na ludzi odmiennych od nich, wyśmiewali słabych, opowiadali dyrdymały, obiecywali złote góry. Owszem – mają złote góry – oni, ich kumple, ich rodziny. Mieszkańcy Baranowa zaś mają przed sobą niepewność i strach, bo PiS-owi zachciało się lotniska, o którym z góry wiadomo, że to będzie katastrofa ekonomiczna 25 razy większa niż budowa elektrowni w Ostrołęce. No, ale dużo pieniędzy do wydania, to dużo do zarobienia … Na razie główny budowniczy CPK rozsypuje je na festynach z dala od Baranowa. Dmuchane zjeżdżalnie, żywe hostessy, samoloty z tektury, baloniki na druciku, disco polo. Protestów, płaczu i złości w ogóle tam nie słychać.

Chciałbym więc przestrzec przed czymś jeszcze gorszym. Jeśli obywatele nadal nie będą widzieli związku między swoimi głosami wrzucanymi do urn, a własnym losem, to po najbliższych wyborach przestaną być obywatelami Unii Europejskiej. PiS nienawidzi Unii, nienawidzi demokracji. Stworzył sobie własną i kupił sobie jej zwolenników. Tyle, że Unia nie chce Kaczyńskiej „demokracji” wziąć do ręki. „Dość tego”, słyszy w odpowiedzi … Przestrzegam Państwa: nie bądźcie jak ci z Baranowa. Kaczyński i Duda nie spadli z nieba. A szlabany już czekają, żeby je opuścić.

Zbierają na polskie drony dla Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE