Stanisław Żaryn

i

Autor: Terlecki fot. Sedno Sprawy

Stanisław Żaryn ostrzega Polaków

Wiceminister od służb wydał pilny apel do Polaków. Chodzi o rosyjską propagandę

2022-11-16 15:07

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn (38l.), zabrał głos w sprawie eksplozji rosyjskiej rakiety w Przewodowie pod Hrubieszowem. Polityk zwrócił uwagę na zagrożenie ze strony rosyjskiej propagandy. W tym względzie zwrócił się wprost do Polaków.

Z bardzo ważnym apelem do Polaków zwrócił się zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Stanisław Żaryn. Ten we wpisie na Twitterze odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego (54 l.), przypominając, że zagrożenie ze strony rosyjskiej propagandy w obliczu incydentu z Przewodowa się nasiliło.

Wybuch w Przewodowie. Stanisław Żaryn apeluje o ostrożność, chodzi o propagandę

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał o zagrożeniu ze strony rosyjskiej propagandy podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - Miejmy na uwadze wszelkie możliwości manipulacyjne po stronie Rosji i to, w jaki sposób potrafi posługiwać się zdarzeniami, rozsiewać nieprawdziwe informacje, siać propagandę i wzajemną niechęć. Miejmy na uwadze, że jest to również jeden z celów Kremla - wskazywał Morawiecki. 

Wypowiedź tę podkreślał Stanisław Żaryn. Jego głos, jako koordynatora służb specjalnych, jest szczególnie istotny. Fakt, że również Żaryn wyraźnie mówił o zagrożeniach ze strony propagandystów Kremla, powinniśmy sobie wszyscy wziąć do serca.Rosyjska propaganda będzie wykorzystywać obecną sytuację do działań informacyjnych przeciwko Polsce. Uważajmy na manipulacje, sianie chaosu i terroru, próby ataków na Polskę oraz polaryzację społeczeństwa - podkreślił polityk w apelu do Polaków.

W tak napiętej sytuacji, jak ta, w której się obecnie znalazła Polska musimy pamiętać szczególnie o spokoju i odporności na mające podburzać nas przekazy. Rosjanie są biegli w manipulowaniu i dzieleniu społeczeństw. Absolutnie nie możemy pozwolić, aby Moskwa wykorzystała wybuch rakiety i śmierć dwóch Polaków przeciwko nam.

Poniżej galeria ze zdjęciami z przewodowa, gdzie uderzyła rosyjska rakieta

Sonda
Czy wybuch w Przewodowie wywoła eskalację wojny, czy będzie pojedynczym incydentem?
Dr Jacek Bartosiak: "Rosja sugeruje groźbę horyzontalnej eskalacji i próbę rozciągnięcia wojny na cały region" [Raport Złotorowicza]