Sawicki, Kołodziejczak

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express, Artur Hojny/Super Express Sawicki, Kołodziejczak

KOALICJA CORAZ BLIŻEJ?

Marek Sawicki z PSL ciepło o AgroUnii. "Zapraszamy ich na wspólne listy"

2022-11-24 8:00

- Jesteśmy otwarci na rozmowy o udziale AgroUnii na listach wyborczych Koalicji Polskiej. Zapraszamy ich na wspólne listy - powiedział poseł Marek Sawicki (PSL). W ubiegłym tygodniu "Super Express" jako pierwszy donosił o możliwej koalicji PSL-AgroUnia. - Widzę nadzieję na dobrą współpracę - mowił nam wówczas prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz.

Rośnie prawdopodobieństwo powstania koalicji AgroUnii i PSL-u. O możliwym sojuszu donosiliśmy już w ubiegłym tygodniu. 

- Widzę nadzieję na dobrą współpracę. (...) Traktujemy AgroUnię jako bardzo poważnego partnera - mówił SE prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz. Z kolei lider AgroUnii Michał Kołodziejczak w przesłanym dla nas oświadczeniu wskazał, że “jest w stanie współpracować z różnymi środowiskami, które uważają, że tak dalej być nie może (...)”, ale ma pewne warunki. O tym, czego domaga się Kołodziejczak, przeczytacie więcej tutaj: Koalicja PSL-Agrounia? Duet Kołodziejczak i Kosiniak-Kamysz mogą wziąć polską wieś!

Sawicki: trzeba budować centroprawicę w środku sceny politycznej

W środę, 23 listopada w TVP1 o możliwy wspólny start w wyborach ludowców z AgroUnią zapytano wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego (PSL). - Ja takiemu mariażowi błogosławię - powiedział i przyznał też, że trwają rozmowy na ten temat. 

Zdanie Zgorzelskiego podziela również inny poseł PSL Marek Sawicki. W rozmowie z PAP wskazał, że jest zwolennikiem budowania szerokiego centrum. - Tego, żeby zostawić Lewicę i lewicową Platformę Obywatelską na lewym skrzydle i budować centroprawicę w środku sceny politycznej  - podkreślił.

PSL zaprasza AgroUnię na wspólne listy. "Jesteśmy otwarci na rozmowy"

Poseł przypomniał, że niedawno lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i lider AgroUnii Michał Kołodziejczak składali wspólnie kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w Janowiczkach koło Racławic i wystąpili na konferencji prasowej.

- Wtedy i jeden, i drugi lider, i Kosiniak-Kamysz, i Kołodziejczak powiedzieli, że są takie wartości, które Polaków łączą. Między innymi właśnie powstania, między innymi Kościuszko, między innymi Głowacki. Więc warto może czasami szukać tego, co nas łączy, a nie ciągle tkwić w tym, jak PO-PiSowa koalicja, co ich dzieli - zauważył Sawicki. - Jesteśmy otwarci na rozmowy o udziale AgroUnii w Koalicji Polskiej i zapraszamy ich na wspólne listy - oświadczył poseł ludowców.

Posłowie Gowina przejdą do PSL? "Nie mówimy: nie"

Na pytanie, czy PSL prowadzi rozmowy także z innymi ugrupowaniami na przykład z Porozumieniem Jarosława Gowina, Sawicki odparł, że "Porozumienie samo musi zdecydować o tym, co ze sobą zrobi". - Czy do wyborów jeszcze będzie funkcjonować, czy nie będzie funkcjonować - zaznaczył. Jak dodał w sejmowym kole Porozumienia jest piątka posłów, "która jest dosyć zainteresowana".

- My nie mówimy "nie". Ja uważam, że po to, żeby zbudować duże centrum to tak, jak wielokrotnie mówiłem publicznie - mało nas do pieczenia chleba na centroprawicy. I każdy, kto ma poglądy w zakresie gospodarczym, społecznym i co do wartości, a więc także ideologicznym, w jakimś zakresie zbliżone, to powinien się wokół tej centroprawicy gromadzić - podkreślił Sawicki.

Marianna Schreiber przepytała Michała Kołodziejczaka! Nowa odsłona "Mam tego dość"
Sonda
Czy uważasz, że powstanie takiej koalicji to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają