Marek Kuchciński

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS Marek Kuchciński

Jest nowy szef kancelarii premiera

Marek Kuchciński zastąpi Michała Dworczyka, jest termin. Będzie uroczystość i Andrzej Duda

2022-10-10 15:47

Marek Kuchciński (67 l.) ma zastąpić Michała Dworczyka (47 l.) na stanowisku szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odtąd to zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego (73 l.), a nie znany z działalności w harcerstwie organizator, będzie sprawował funkcję prawej ręki Mateusza Morawieckiego (54 l.).

Michał Dworczyk zostanie wymieniony na stanowisku szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez Marka Kuchcińskiego. Były marszałek Sejmu zajmie nową funkcję jeszcze w tym tygodniu. Zgodnie z doniesieniami, uroczystość w Pałacu Prezydenckim i oczywiście przy udziale Andrzeja Dudy (50 l.) ma odbyć się już w tę środę.

Marek Kuchciński nowym szefem KPRM. Zastąpi Michała Dworczyka

Były marszałek Sejmu zostanie jednak nie tylko szefem Kancelarii Premiera, ale także członkiem rządu. Do jego składu wejdzie jako członek rady ministrów. - Na pytanie, czy dostałem propozycję, potwierdzam: dostałem propozycję. Potwierdzam, że zgodziłem się. Natomiast decyzja należy do premiera i prezydenta - mówił w ubiegłym tygodniu o otrzymanej propozycji objęcia stanowiska szefa KPRM sam Marek Kuchciński.

Co ciekawe, premier przekonywał, że to jego pomysł, aby umieścić bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku tak prezesowi rady ministrów bliskim. - Poprosiłem Marka Kuchcińskiego o to, żeby współpracował ze mną jako szef kancelarii premiera. Bardzo się cieszę, że pan marszałek chce się podjąć tej rolimówił Mateusz Morawiecki, podkreślając, że to jego "autorski pomysł".

Matusz Morawiecki: Bardzo ważne, żebyśmy wygrali trzecią kadencję

Szef rządu przekonywał, że na stanowisku szefa KPRM dokonała się dobra zmiana, która ma przybliżyć zwycięstwo wyborcze PiS i dać tej partii trzecią kadencję u władzy. - Bardzo ważne, żeby w odpowiedni sposób na rok, ostatni rok przed wyborami, które będą bardzo ważne, byśmy mogli kontynuować naszą misję, żebyśmy wygrali trzecią kadencję (...) Będziemy w taki sposób starali się działać, dzielić obowiązkami, by jak najlepiej przygotować nasz rząd do kwestii kryzysowych, które nadchodzą - podsumował premier Mateusz Morawiecki.

Poniżej galeria, w której zobaczycie ogromną obstawę prezesa PiS, którego ochraniało na jednym spotkaniu 189 policjantów

Sonda
Jak oceniasz działalność polityczną Michała Dworczyka?
Biedroń: "Ten rząd ma dużo z kupą do czynienia, bo to jest kupa śmiechu już dzisiaj" [Express Biedrzyckiej]